Природа і рок-музика

Сучасна людина надто заклопотана роботою, навчання, буденними справами. Ми завжди чимось зайняті, то пошуком нової роботи, то пошуком власного заняття, яке б приносило задоволення, то чергової пасії. Вся ця рутина настільки глибоко в’їлася в наше життя, що ми перестали помічати світ навколо. Цю природу, яка кожного дня є унікальною, ніхто з нас не задумується над тим, що саме сьогодні сонце зійшло на небо по-особливому і вже завтра саме так не буде. Цей милозвучний щебет пташки ледь помітний через гамірність міста, запах польових квітів, шум гірської річки – все це справді дивовижні явища.

Та мова зараз не тільки про це, а про рок-музику! Тому вмощуйтесь зручніше і читайте про взаємозв’язок природи і рок-музики в піснях українських виконавців.

Небо – це щось далеко і чаруюче для нас. В небі відлітають птахи, які ми так часто хочемо приручити, також відправляються в небо літаки з людьми, яких іноді так не хочемо відпускати. Небо може виступати гарною метафорою, чим і користуються музиканти. В пісні гурту Merva “Полину в небо воно виступає еталоном чистоти, до якої хочеться прагнути. Все ж таки хочеться кудись втекти від брехні й люті, які нас оточують. А ось молодий і маловідомий гурт Океан Ельзи розглядає небо трошки по-іншому. Хоч і небо не має територіального розподілу, проте в свої пісні “Небо над Дніпром” музиканти пояснюють, що небо на Батьківщиною все ж таки відрізняється від чужого неба. І спробуй тут з Вакарчуком не погодитися !

Тепер про тваринок поговоримо. Ці істоти дійсно особливі. Вони несуть в собі, щось чисте, щире, вірне та любляче чого не завжди побачиш в людині. Кожному до смаку. Бувають хитрі, ворожі, самотні, вільні та милі, добрі і такі незамінні. Чи люблять рокери тварин? Ще й як! Якщо не вірите, дивіть тут. Хлопці з гурту Пан Пупец, наприклад, люблять кроликів. Сподіваюсь, не тільки їсти.У пісні “Кролик” хлопці кажуть, що не варто вдавати когось, треба бути самим собою. А ось інші панки із Франківська – гурт Фліт у своєму безсмертному хіті “Їжачок” і менш відомому продовженні “Лисичка” розповідають про те, що слід вірити у себе і не втрачати надію у хороше. Треба завжди вірити у краще. І любіть їжачків, народ!!!

Ще один представники природного світу – Рослини. Дивовижно спостерігати за тим, як з маленького зернятка може прорости паросток зеленої пшенички і в результати продуктом цього процесу є хліб, без якого кожен з нас не уявляє жодного прийому їжі. З квітів целюлозу не зробиш, проте їх можна подарувати коханій. Якщо вже мова зайшла про кохання і квіти, то було б злочином не згадати прекрасну пісню гурту Холодне Сонце під назвою “Де росли ці квіти”. Як часто буває, дівчину тут порівнюють з тендітною квіткою, проте зроблено це витончено і без “cоплів”. А ось веселі хлопці із гурту “Ot Vinta” у пісні “Біля дуба” згадують дерево, яке є символом мужності й довголіття. Головний герой з одного боку говорить про те, що дівчина не прийшла, хоч він її й чекав. Проте хлопцю через це не сумно. В мене склалося навіть відчуття, що його змусили з нею зустрітися. І те, що вона не прийшла, навіть класно.

Пора року— період у річному циклі розвитку природи. Кожна пора року особлива по-своєму. Скільки людей – стільки й думок. Одним подобається морозний холод лютої зими, іншим лагідний доторк п’янкої весни. А от  хлопці з гурту Фіолет люблять осінь. В однойменній пісні “Осінь” розповідається про романтичні почуття хлопця до дівчини. А найголовніше те, що вони взаємні. А ось зрозуміти, яку пору року люблять учасники Morphine Suffering досить непросто. Проте судячи з пісні “Тане сніг” хлопці люблять весну. Проте найголовніший сенс, який несе пісня, це те, що час проходить надто швидко, що навіть не помічаючи цього, можна згаяти його даремно.

Гори — обширні ділянки земної поверхні з різкими коливаннями висот і контрастними формами рельєфу, піднесені вище 600 м над рівнем моря. Гори вкривають частину Західної України і південну частину Криму. І цим варто пишатися, бо не кожна країна може похвалитися такими красотами мужніх велетнів. Ось гурт ФлайzZzа любить гори. По назві якої не важко про це догадатися “Ой, як я люблю ці гори” гурт розповідає про іншу частинку історії України – час опришків й партизанів. Степ — біом помірного поясу, для якого характерне майже повсюдне поширення трав’янистої, в основному злакової рослинності на чорноземних і каштанових ґрунтах. В Україні це південь і південний захід. Гурт Тінь Сонця у своїй пісні “Палає степ” розповідає про степ в контексті життя козаків, з якими він тісно зв’язаний. Степ згорить, але з його полум’я “постане Україна”.

 

Автор: Роман Мельник і Anna Kavka


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

«Дорогу молодим»

Харківський гурт THE ELECTROCATS про дебютний ЕР “I”, презентація якого відбулась 30 січня в клубі JAZZTER, Харків. Розкажіть читачам про себе: ваш склад і створення ...