7 пісень українських рок-гуртів про війни в історії України

0

За весь час свого існування наша країна пережила безліч війн і трагічних моментів, які часто ці війни супроводжують. Тому мені б хотілося в цій статті описати кожний такий період в історії України в контексті пісні, яка про нього розповідає.

Чур – Йду на ви.

“Йду на ви”- це відома фраза князя Київської Русі Святослава, який ніколи не нападав підло, а завжди попереджав своїх ворогів, щоб вони знали, що князь йде на них. Фраза ця стала символом героїчності і лицарства, аналогів якому не так багато в історії людства. Окрім цього в пісні розповідається про сина Святослава − князя Володимира, який разом із своїми братами після смерті батька почали братовбивчу війну.

KOZAK SYSTEM –Шабля

Далі йде наступний період в історії України − козацький.

Головна тема пісні − пояснення особливого зв’язку між козаком і його зброєю. Козак називав її своєю сестрою, а втратити шаблю вважалося великою ганьбою.

“Береженого Бог береже, а козака – шабля”

Drudkh – Заграва 1768-го

Після знищення козацтва вороги України думали, що нам прийшов кінець. Але на зміну козакам прийшли гайдамаки. Саме про них розповідає пісня. В українцях прокинувся хижий звір, і полилася кров ворогів по Київщині, Брацлавщині і Волині, де “бенкетували” Гонта і Залізняк.

Сокира Перуна- 29 січня

В цій пісні розповідається про одну з найгероїчніших, і водночас найтрагічніших періодів в історії України. 29 січня 1918 року близько трьохсот українських воїнів, серед яких було немало студентів, виступили проти чотирьохтисячного регулярного війська більшовиків, яке йшло, щоб захопити Київ і знищити Українську державність.

Тінь Сонця– Народна війна

Ця пісня розповідає про Холодноярську республіку, самопроголошену державу, яка існувала в період 1919-1921 року, і боролася, в складний час, проти всіх ворогів, які приходили поживитися і знищити українця, який кинув плуг та взявся за наган.” О, діду рідний! В бій благословіть!За землю рідну, за свободу!” − співається в ній.

Тартак та Нічлава – Не кажучи нікому

Текст пісні розповідає про боротьбу українських повстанців проти двох хижаків: Радянського Союзу і Третього Рейху. Герой пісні не боїться померти, хоч і розуміє, що шанс перемогти невеликий, проте він боїться лише одного − як сприйме його смерть мама. І коли вже ворог переміг, йому залишається лише сподіватись, що ідея незалежної України житиме й надалі.

Н.Три – Чужа війна

Важко сказати, якого саме періоду стосується ця пісня, просто через влучний сенс не міг не включити її в цей список. Він полягає в наступному:

” Бо я вже вимив очі світлом,
Розумію, що роблю.
Тепер я буду боронити тільки те, що я люблю…”

Тому бажаю Вам не відстоювати чужі інтереси, а боронити лише те, що ви любите!

Автор: Роман Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

В гостях у гурту «ВЕРЛІБР»

Коли вперше стикаєшся з «живим» інтерв’ю, то звісно задумуєшся – як зробити його цікавим, оригінальним і успішним. Нестандартні запитання? Особлива атмосфера? Правильний підхід? Ні, ні ...