Хто для мене гурт Фліт?

0

Для тих, хто відкривши цю статтю очікує знайти якісь біографічні дані про гурт, мабуть, написане мною далі буде не цікаво. Я не збираюсь розповідати про те, що всі і так знають. Та і це не важко знайти у Вікіпедії. Я б хотів розповісти про кожний з альбомів гуртів і як я його розумію і сприймаю. Тому, хто хоче потрапити у чарівну країну пісень Фліту прошу сідати у наш корабель, бо ми вже відправляємося.

Світ такий (2003)

svit_takuy

Дебютний альбом гурту побачив світ в грудні 2003 року і одразу ж продемонстрував те, що в Україні з’явився гурт, який може грати не просто панк-рок, а інтелектуальний панк-рок. Або ж інтелігентний панк-рок. Альбом складається із 15 треків. Деякі достатньо веселі, як, наприклад, “Ягідка”, а інші ліричні – “Ореста вбили”. Я б хотів зупинитися на трьох улюблених піснях з цього альбому. Пісню “Такий самий”, мабуть, не зрозуміють люди, які не бачили Карпатські гори і які не виросли поблизу них. Як можна називати людину братом? Можна, коли людина любить те саме, що і ти. Людина, яка любить гори і шанує традиції. Її мешканці є братом для гуцула. Наступна пісня, про яку я б хотів розповісти – це “Час творити праведні”. Її сенс зводиться до того, що не слід тільки говорити про добро, а його треба робити. “Добрий намір всіх єднає”- говориться в пісні. І це справді так. Неважливо хто робить добро, важливо, що робить. А ось наступну пісеньку знають всі. Це славнозвісний “Їжачок”. Пісня після написання зажила власним життям. Знаю людей, яким невідомий Фліт, але пісеньку про їжачка вони знають. Інколи здається, що і їжачки про неї знають.

 

Zаникай (2006)

zanukay
Через 3 роки хлопці з Франківська повертаються з новим альбомом. Він складається з 13 пісень, за якими можна зробити висновок, що гурт подорослішав. Тексти пісень стають серйознішими і зачіпають багато проблем. Пісня “Критик”особисто для мене як саунтрек людської заздрості й тупості. Часто люди не вміючи нічого критикують інших. Хлопці дуже тонко висміють це і навіть пропонують “всіх би розумних в купу взяти й в комуну Критик об’єднати”. А ось пісню “Моя планета” я люблю більше, навіть, ніж “Їжачка”. Вона розповідає про те, як мріє жити людина. Інколи я в цій пісні знаходжу себе. Часто хочеться спокою і аби інші не заважали жити. Ми хоч і всі на одній планеті Земля живемо, однак мені інколи здається, що у мене “власна планета”, а в інших людей своя. Виникає аналогія до твору Антона Павловича Чехова “Людина у футлярі”. Пісня “Колискова” показує, що Фліти здатні творити романтичну й ніжну музику. Слухаючи цю пісню я завжди відчуваю, як моєю шкірою марширують легіони мурах. І це не перебільшення.

Однозначно!(2009)

odnozna4no
Як вже стало традицією, кожний новий альбом гурту все кращий і кращий. Він складається з 12 різнопланових пісень. Мені було дуже важко вибрати три найулюбленіші, проте мені це таки вдалося. Пісня “Новий день вже йде”мені подобається крутим звучанням і, звичайно ж, текстом. В ньому намагаються донести до нас те, що слід цінувати кожну хвилину і самому робити все для успіху. Не слід “З неба щось чекати”, варто самому “кувати” свої мрії. Якщо ви любите подорожувати, то пісня “Означено” має стати вашим гімном. Вона вчить нас не боятися подорожувати, а навпаки робити це із задоволенням. Для популяризації українських народних пісень гурт виконав інтерпретацію народної пісні “Чумак п’є”. І це було неймовірно круто. А найголовніше подобається всім. Ну мені точно:)

Вихід є! (2013)

4000
Коли в попередніх альбомах важко було вибрати пісні, то в цьому просто неможливо. Це один з найулюбленіших моїх альбомів, які мені тільки доводилося чути. Я люблю всі 13 пісень і визначити які більше за інші для мене нереально. Я просто довільно виберу три. Першою піснею стане “Pertebe (Сонечко)”. Вона весела і сумна, вона надихає, але при цьому ти розчаровуєшся в житті. Мені легко уявити таку картину. Я вірю кожному слову і вболіваю протягом всієї пісні за героя. Які, все ж таки, інколи дівчата бувають дурні!)) Пісня “Може інші” зачіпає іншу важливу проблему. Як ставитись до людей, які не такі як ти? Фліти знають:“Може інші є інакші, та від того ми не кращими є”. А ось пісня “Вихід” є моїм порадником. Як? “Жити, або нити – сам вирішуй”. Не правда ж? Думаю, все зрозуміло. Ти або борешся, або здаєшся. Третього не дано.

Для мене цей гурт є прекрасним прикладом того, якою має бути українська музика. Вона має бути енергійна, змістовна і здатна надихати. Саме ці риси створюють гурт ФЛІТ.

P.S. З нетерпінням чекаю нового альбому. Знаю, що він буде кращим за попередні.(традиція, як не як). Бажаю учасникам гурту і всім, хто їм допомагає, фізичних і моральних сил, натхнення, і головне максимум здоров’я. Ми Вас любимо і чекаємо нових творчих вершин!

Автор:Роман Мельник


Фліт

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Сергей Міхалок-творчий вечір у Львові

12 травня приходь до львівського клубу Picasso на творчий концерт Сергія Міхалка «Вечірнє сонце». До Львова приїде митець, на якого чекали/який став живою легендою покоління/змінив ...