Оркестр Че.

0

Початок ХХІ ст. став дуже плідним для появи нових гуртів. Переживши черговий кінець світу, музиканти вирішили, що слід жити й творити далі, і тому на світ з’явилося багато незвичайних гуртів, зокрема і герої цієї статті.

Оркестр Че був створений в грудні 2002 року в місті Харків, після того, як на вечірці в гуртожитку Харківського університету мистецтв зустрілися виходець з Івано-Франківська Олег Каданов -майбутній соліст, гітарист й автор пісень гурту, харківчанин Сергій Совенко, який закінчив музичне училище(гра на кларнеті). На початку 2003 року до гурту приєдналися Михайло Кабанов, який виконує в гурті перфоманс, тобто візуально передає те, про що своїм текстом хоче донести Олег Каданов. На короткий час до гурту приєднуються скрипалька Оксана Молодожонова і саксофоніст Артем Зінченко, проте перед виступом восени 2004 року вони оголошують про вихід з групи. На зміну їм приходить альтист Максим Морозов і склад гурту перебуває в стабільності. Тепер хотілося б звернути увагу на те, що Михайло і Олег – професійні актори, які брали участь в різних театральних проектах і постановках, а Сергій і Максим – професійні музИки, які закінчили консерваторії. Таким чином, отримуємо органічно незвичний симбіоз музики й театру, що є унікальним явищем і додає великої родзинки гурту.

Тоді ж таки був записаний перший демо-альбом «Люди. Риби. Птахи.», з яким гурт почав активно виступати не тільки у Харкові, а й по всій Україні.

В 2005 році на лейблі незалежних музикантів «ВДОХ» вийшов перший альбом гурту під назвою «Золотой миллениум», який складався із дванадцятьох композицій. З цим альбомом гурт почали запрошувати в Росію (Москву, Санкт-Петербург, Самару, Білгород) та Польщу (Варшава, Краків). Цього ж року кількість оркестрантів збільшується – в гурт приходить перкусіоніст Костя Сальников, а наступного року басист Ігор Фадєєв.

В листопаді 2007 року на лейблі «Арт-вертеп» виходить другий альбом гурту «Эйфория закончилась. Happy end.», який містить дванадцять композицій. Згодом вийшли відеокліпи на пісні «Не знаю, де сонце» і «Маяковський».Цього ж року на зміну басисту Ігорю Фадєєву приходить Петро Целуйко.

В 2009 році знову відбуваються зміни у складі гурту – басист і барабанщик покидають гурт, на зміну приходять Іван Кондратов і Дмитро Зінченко.

В 2010 році Орекстр Че на радість шанувальників випускає свій третій альбом «Предчувствие нулевого года», який містить 11 композицій, на дві з яких-“Музика Вивальди” і «Волга» були зняті кліпи.

15 березня 2012 року оркестранти випустили свій четвертий альбом “Коллективное Б.”, який вже за неписаною традицією містить дванадцять композицій.

В 2014 році вийшов сингл «Чорний слід».

Як заявляють самі оркестранти, гурт не можна назвати суто музичним, “оскільки дія, яка проходить на сцені, несе із собою поєднання музики, театру і слів”.

Від себе ж можу додати: якщо Ви хочете почути щось сюрреалістичне, музику з легкою мелодією і текстами наповненими сенсом, який кожен сприймає по-своєму, то гурт Оркестр Че це “ваша музика” !

Автор: Роман Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Гурт ШANA. Перспективні й молоді.

ШANA – молодий український гурт, що сміливо увірвався до музичного простору нашої країни восени 2015 і відразу завоював серця багатьох меломанів. Тонке сплетіння текстів російською ...