"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Топ -5 українських гуртів відомих за кордоном, або ж як наші “дають прикурити” за просторами України-неньки

Багато з Вас вже чули про ці гурти, а деякі відкриють щось нове, тому звільняйте місце у ваших плеєрах, бо після цієї статті Ви точно щось завантажите.

В Україні є багато різних гуртів і це факт: всі ми про це знаємо. Всі вони дають жару на повну, але не у всіх виходить пробитись на такий рівень, щоб “дядьки” з-за кордону звернули на них увагу, а самі гурти почали ‘запалювати” поза просторами України.

Пропоную Вашій увазі топ-5 українських гуртів, які досягли висот та довели, що і в нас є гідні музиканти. Поїхали!

№1. Jinjer

Гурт із Донецької області, що грає мітол та поєднує в собі грув і дезметал. З початку створення склад групи зазнав неабияких змін, але все одно вони тримають марку та не здають позицій. Чого лише варта харизматична солістка Тетяна, яка всіх рве своїм ніжним і подекуди недитячим голосочком (хто чув, той зрозуміє), та партії ударних разом із гітарами. Не за красиві очі дядьки з Napalm Records покликали бенд у свою команду. Однозначний мастхев для поціновувачів якісного музла з добіса файним вокалом.

№2. Hell:On

Ці патлачі із Запоріжжя, що грають дезметал, спромоглися досягти не менших висот. Їх музло важке і трушне, як навчаня влітку, тобто нереальне. Нереально круте і того не відняти. Якщо ж ви слухаєте щось полегше, то приготуйте свої ніжні вушка, бо від цієї музики у всіх ванільок почнуться місячні та потече кров з вух. Словом, ідеально проти сусідів з увімкнутим перфоратором через стінку. ;) Всі, хто не розуміє цей стиль, почнуть називати вас сатаністом (Ave, Satan!), але ця музика того варта. Хлопаки встигли поспівпрацювати з такими легендами, як Джефф Уотерс (Annihilator), Андреас Рудольф Кіссер (Sepultura), а також Andy LaRocque та Marek Pajak. Думаю, слова тут зайві, адже будь-який поважаючий себе любитель металу знає про них. Додати можна, що ці хлопці об’їздили добротну частину Європи. Коли випаде можливість почути їх наживо, то не проґавте цей шанс.

№3. Sasha Boole

Наступним у нашому списку буде хлопець, та не простий, а мультиінструменталіст, так-так. Вам не здалось саме мультиінструменталіст. К*рво, яке ж довге і складне невимовне слово. Музикант родом із Чернівців і сам пише тексти та співає колоритне кантрі, умудряючись при тому ще грати на акустичній гітарі та губній гармошці. Давно він завоював серця не лише українських слухачів, а й закордоних. Під його музику можна порелаксувати, випити чаю, кави чи чогось міцнішого, піддаючись тій магічній атмосфері, яку він та його пісні створюють і поглинають Вас повністю. Якщо Ви пішли в ледь помітний пляс, похитуєте головою чи просто помахуєте руками (не обовязково своїми), знайте, це і є та магія.

№4. О.Torvald

Всі дівчата кричать та с**ть самі знаєте чим від самої лише згадки про них, і це не просто так. Полтавський рок-гурт, який став київським, радує пошановувачів альтернативного та запального року і рве на дрантя сцени, як українські, так і братів наших ближніх та не дуже. Кожен, хто слухав їх, знайде щось, що припало саме йому чи їй (обійдемось без сексизму) до душі. Хлопці дійсно грамотно підбирають слова та музику, утворюючи всі ті пісні, що нам так подобаються і ненавязливо наспівуються. Як ліричні журбинкові, що заставлять пустити скупу сльозу чи фонтан, так і добіса веселі й запальні, котрі не дадуть всидіти на одному місці. Однозначно відвідайте фестиваль чи клуб, де гратиме гурт, та відчуйте той незабутній драйв.

№5. Nokturnal Mortum

І останім, але ажніяк не найгіршим, завершує наш список гурт Nokturnal Mortum. Ці динозаври фолк-блек металу були створені у Харкові далекого 1994 року. Тоді ще багато, хто з нас народився. Церкви, як Варг Вікернес, вони не спалювали, а от грамотно грати мітол вони могли і робили це якісно, про що засвідчує їх світова слава, як одного із перших українських фолк-блек метал гуртів. За весь цей час гурт розпадався і знову сходився, а склад змінювався, та це не завадило їм мати в себе на рахунку безліч підписаних контрактів із різними лейблами, як The End Records та Nuclear Blast. Награли вони безліч платівок, кожну з яких трушним блекерам можна прослуховувати годинами, адже музло якісне не по рокам та має фанів у всьому світі. Чим вони, як і всі інші гурти, доводять, що Україна має хвацьких музикантів, котрі спроможні дати жару на міжнародному рівні.

На разі це все, малята, слухайте більше хорошої музики. І не забудьте розпробувати вищевказані гурти.

Автор: Вадим Нагірняк

Фото взяті з мережі