Олексій Шманьов з гурту “Карна” в гостях у “Крок у рок”

0

 

Український рок не можна представити без гурту “Карна”. Учасники наймасовіших фестивалів, всеукраїнське визнання, харизматичне виконання на виступах… Що чекати від гурту далі? Нещодавно музиканти випустили відео на пісню “Маленька”, що вразив своїм блискучим поєднанням з композицією. Шанувальнки оцінили якісну роботу і вже чекають на третю платівку гурту. Тому в нас з’явились до хлопців декілька питань, на  які фронтмен Олексій Шманьов щиро відповів.

– Гурт на сцені ще з кінця 90-х. Пройшло вже доволі багато часу, тому можна спитати: напрямок та звучання гурту вже сформовані чи ви все ще експериментуєте?
– Скажімо так: рух – то життя! Поки ми експерементуємо – ми існуємо! Скажу навіть більше – в нас постійно ціла війна, що б ще змінити і куди рушити далі. Всі мають дуже різні погляди на стиль і музику. Що з того вийде – оцінювати вам!

– Ваше нове відео на пісню “Маленька” отримав дуже теплі відгуки серед старих шанувальників “Карни” та простих любителів вітчизняного року. Що буде в наступному відео? Чи є плани надалі працювати з Віктором Скуратовським?
– Так, нам дуже сподобалося працювати з Віктором! Він справжній професіонал! Якщо буде така можливість, обов’язково з ним попрацюємо ще. Чого чекати? Що відео буде ще кращим і ще крутішим.

– Ви дуже серйозно підходите до релізів своїх платівок. Мабуть, вже час щось випустити. Коли ж, врешті-решт, можна буде побачити нове творіння?
– В нас ціла купа нових і майже готових пісень! Реліз яких постійно відкладається по якихось причинах. Та коли ви то почуєте, вам сподобається! Качнемо гуцулметалом!

– Яким видається для гурту літо 2016 року? Можеш розказати якусь недавню історію, що запам’яталась?
– Літо – шиКарна! Все добре! Ми маємо багато виступів, та прагнемо ще більше. Для мене найвеселішим жартом є історія з гуртом “Брутто”. Ми з ними часто пересікаємося на нашій студії і на фестах. Якщо ви не знаєте, нас восени пограбували, викрали значну кількість апаратури. Але, на щастя, майже все знайшлося! Під час концерту Брутто в Дніпропетровську в нічному клубі була проведена спецоперація, справжні “Маски-шоу”! На жаль, концерт був зірваний (але хлопці не розгубилися, дограли біля входу в заклад). Так от, кожного разу, коли бачимося з Брутто на фестах, кажемо їм: “Так, а ну тихо, ша! А то зараз вам концерт відмінимо!” Вони сміються з нами. Добре те, що добре закінчується.

– В тебе є свій власний стиль виконання композицій. Які вокалісти стали для тебе взірцями і над чим працюєш зараз у вокальному плані?
– Як я вже сказав – рухатися треба постійно! Тож займаюся вокалом. І постійно розвиваюся! Працюю над стабільністю, в першу чергу, бо на концертах багато рухаюся і часто трапляються “живі” лажі( Дуже вдячний своєму другу і крутому вокальному тренеру Алексу Шелесту, який мені нереально допомагає в цьому! В дитинстві дуже любив гурт Deep Purple, який сильно вплинув на мене. Тоді досить модно було співати “високо”. Можливо тому я й маю хист до високих нот. Ian Gillan, David Coverdale, Glenn Hughes (в 90-х) – ті, завдяки кому я співаю. Зараз це напевно Chester Bennington, Chris Cornell. Або більш попсові – Robbie Williams, Chris Martin, Brandon Boyd. Не повірите, дуже люблю Макса Фадєєва, дуже поважаю його творчість і голос!

Гурт “Карна” (фото 2015 р.)

– Назви свій список улюблених гітаристів-фронтменів.
– Люблю Jonny Greenwood (Radiohead), Jack White, Wes Borland (Limp Bizkit), Tom Morello (RATM, Audioslave) і багато, багато інших!

– Музика яких українських гуртів завжди є в твоєму плейлисті?
– Завжди? Не люблю це питання чомусь… Мушу когось виділити… Скажу так: я взагалі дуже рідко слухаю музику, на жаль… Тож українське там скоріш виключення, ніж правило. Всі розуміють, що українська музика розвивається досить повільно, купа крутих гуртів зникли і розпалися! Важкувато приходиться українським гуртам. А ті гурти, що роблять якісну музику, їх і так всі знають, можна не називати, щоб не бути банальним. Я досить критично і ревниво відношуся до музики інших виконавців. Такий вже я (сміється).

– Як думаєш, що чекає на нашу культуру та суспільство в недалекому майбутньому?
– Дуже добре, що потроху оживає фестивальна культура! Дуже добре, що люди цікавляться національним продуктом. Але цих людей замало! Дуже замало! Більшість все так само слухає російську попсятину, всяку хрєнь типу Каспійського грузу і Тіматі! Бо це, типу, модно… Також люди стають дедалі біднішими і їм все важче потрапити на концерт того чи іншого гурту, всі в режимі економії. А це вже погана тенденція. Бо артистам потрібна публіка. Ще я дуже добре ставлюся до Океану Ельзи, але трохи не розумію, чому роблять такий аж культ з них. Тобто, іноді є відчуття, що окрім них немає нічого і нікого. Так, якісна і хороша музика! Їх концерт – це головна подія міста, де він відбувається. Якась монополія, яка підтримується журналістами і слухачами. Сподіваюся, що люди навчаться розподіляти цю любов з часом між усіма якісними виконавцями, а не тільки в той момент, коли хтось переміг Євробачення чи, не дай Боже, помер.

– Побажання читачам журналу “Крок у рок”.
– Стандартне побажання – любіть українське, підтримуйте українське! Слухайте якісне, ходіть на концерти, відривайтеся, живіть та радійте життю! І мирного неба нам всім! Хай живе гуцулметал! До зустрічи на наших виступах.

Автор: Андрій Микитенко


КарнаОлексій Шманьов

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

03.03 “Pianoбой” у Львові.

Take off…Аероплан під назвою “Pianoбой” починає стрімкий зліт концертом у Львові. Ліричний та бунтівний, мелодійний та непередбачуваний Дмитро Шуров розірве тишу – і розпочне свій ...