ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО КОНЦЕРТУ? Поради Крок у Рок.

0

Концертний сезон 2016 відкрито. Наші улюблені гурти вже розпланували концертний графік та анонсували дати виступів. Нам залишається лише придбати квитки та добре відірватися під драйвовий саунд. Але кожен концерт має багато ризиків, будь то Open Air на декілька тисяч осіб чи виступ молодих виконавців з аудиторією в декілька десятків. Аби уберегти себе та навколишніх від них достатньо виконувати поради від Крок у Рок.

Бувалі фани з посмішкою віднесуться до цих порад, проте новачки знайдуть для себе багато корисного.

КВИТКИ

Квиток є невід’ємною частиною кожного, добре організованого концерту. Зараз їх можна придбати різними способами, але й вони досі не захищають свого власника від ризику бути обманутим шахраями.

Придбавши квиток у офіційних місцях розповсюдження, не публікуйте в соціальній мережі фотографії квитків зі штрих-кодом. Всі ми розуміємо, що бажання поділитися своєю радістю зі світом дуже велике. Однак не варто цього робити. На багатьох майданчиках цей штрих-код є вашим пропуском. З хорошої фотографії його легко можна скопіювати. І тоді організатор концерту не несе відповідальності, якщо хтось пройде по вашому квитку.

Останнім часом стала дуже поширеною практика купівлі електронних квитків. Електронні квитки – такі ж квитки, як і ті, що куплені у касі, з нанесеним штрих-кодом. Але відрізняються тим, що ви купуєте та оплачуєте їх через інтернет та роздруковуєте у себе вдома.

Якщо ви не встигли вчасно придбати квиток, є ще варіант купівлі квитків з рук. Саме через «перекупщиків» буквально в перші дні продажів квитки розпродаються, як гарячі пиріжки, зокрема в фан-зони, а потім продаються з великою націнкою. Квиток краще починати шукати тижні зо два до концерту, тому що саме тоді починають з’являтися люди, які просто за збігом обставин не зможуть піти. Ці люди з радістю продадуть вам квиток за номіналом.

Головне – НІКОЛИ не купуйте квитки “В БОРГ” або “з передоплатою”, бо люди, що вимагають у вас гроші раніше, ніж квиток – це точно шахраї.

ЇЖА та НАПОЇ

Практика показує, що майже завжди під час концертів у залах і на стадіонах продаються їжа та напої. Для цього встановлюються спеціальні намети чи спеціально відведені місця. У клубах – це бар.

Кожен повинен розуміти, що ціни в барі або наметах завжди дуже високі. І, якщо ви йдете на концерт вперше та у ваші плани входить перекусити на місці, то не забувайте взяти з собою достатньо коштів. Також радимо вживати напої до початку концерту, тому що під час концерту, за певних обставин, ваш напій може виявитися на людях, що перебувають з вами поруч.

Окремо виділимо вживання алкогольних напоїв. Безумовно ми не радимо вживати алкоголь перед концертом та й загалом.

По-перше − алкогольні напої мають сечогінний ефект. По-друге − алкоголь сприяє “витягуванню води”, тому стан непереборної спраги настає разів у п’ять швидше. Та найголовніше: п’яна людина не може володіти собою, саме це в більшості випадків призводить до травмувань, як самої людини, так і оточуючих. А музикою краще насолоджуватися на тверезу голову!

ОДЯГ / ВЗУТТЯ

Головним критерієм вибору одягу та взуття є зручність. Майка, легка сорочка, футболка – це те, що треба. Дівчата, ні в якому разі не вибирайте взуття на підборах. Кросівки, кеди, балетки –найкраще взуття для рок-концерту.

Одразу попереджаємо, який би не був мороз на вулиці – в залі завжди спекотно! Тому найоптимальнішим варіантом буде взяти з собою змінне взуття .

Йдучи на Open Air краще прихопіть із собою дощовик. Він багато місця не займає, та якщо піде дощ він врятує вас від негоди і, на відміну від парасольки, не заважатиме ні вам, ні оточуючим.

 ЯКЕ МІСЦЕ КРАЩЕ ЗАЙНЯТИ?

Місце вашої дислокації залежить від мети. Для кожного фаната мета відвідування рок-концерту своя індивідуальна.

Можна умовно розділити публіку на дві групи: одна приходить, в першу чергу, послухати виступ своїх кумирів, а друга хоче максимально «відірватися». У поняття «відірватися» входить весь перелік дій, які роблять концерт заходом, що має фактори ризику для здоров’я.

Найбільший натовп завжди перед сценою, дистанція може різнитися від масштабів концерту, на великих площадках це приблизно 100 метрів, на малих – 10-15м. Також, якщо концерт проходить у клубі й в межах цієї зони знаходиться бар, − то штовханина буде і там. Якщо Ви боїтеся штовханини – краще перебувати позаду натовпу в районі звукового пульта. Якщо ж хочете потрапити ближче до сцени, скористайтеся нашою порадою. По правому чи лівому краю акуратно пробирайтеся вперед, та дійшовши до третього-четвертого ряду, плавно і ненав’язливо проштовхуйтеся в центр залу. Така тактика допоможе вам опинитися навпроти сцени.

Якщо ви поціновувач творчості того чи іншого гурта, то вам краще ставати в центрі, тому що завжди кращий звук саме тут, по краях звук, як правило, розсіюється.

Якщо ви неодмінно хочете бачити групу перед собою, тоді найкращим варіантом буде фан-зона − це танцювальний партер, територія навпроти сцени. На деяких особливо великих концертах її ділять на декілька зон та огороджують від загальної маси слухачів.

ТУАЛЕТ

Краще сходити в туалет заздалегідь. Під час концерту вам буде вкрай проблематично повернутися на своє місце.

Великі черги в туалет виникають одразу після концерту. Тому краще поквапитися сходити в туалет на останній пісні чи виході на біс, інакше, після концерту, очікування черги може зайняти тривалий час.

Щоб звести до мінімуму ризик, що вам “закортить” під час концерту, то краще пийте в день концерту звичайну чисту воду або, як мінімум, постарайтеся виключити перед концертом вживання зеленого чаю, кави й пива.

«ЧАС ОЧІКУВАННЯ» та ЗАТРИМКА КОНЦЕРТА

Не сподівайтеся, що концерт розпочнеться вчасно. Таке можливо лише у виняткових випадках. Завжди існує “час очікування” для збору народу.

Концерт починають тоді, коли зал заповнить основна маса слухачів. Але чому не запускають людей раніше? Тому що існує регламент часу на саунд-чек для групи. До того ж на підготовку майданчика у організаторів часу не вистачає. І часто ця підготовка триває практично до самого моменту запуску глядачів.

Також завжди існує фактор ліміту виручки. Бар чи намети з їжею та мерчем повинні окупатися, відповідно частково затримка відбувається і по цій причині.

Важливо розуміти − провини групи у затримці концерту нема. Сама група просто дотримується правил, які диктують організатори.

І НАЙГОЛОВНІШ НАША ПОРАДА. Відвідуйте концерти разом з друзями! Добра компанія та улюблені пісні − це головна складова драйвового та енергійного рок-концерту!!!

Автор: Кір Болтков


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні