Тиждень готичного думу від Mortalium! Спогади з турне..

0

Тиждень успішного турне відбувся у харківського гурту Mortalium. Публіка міст рідної України, Чехії та Польщі, які вони відвідали вперше з виступами, на довго запам’ятали музикантів та оцінила їх вражаючу творчість в gothic\death doom metal стилі, нагородивши своїм щирим прийомом! В більшості випадків для слухачів це був новий гурт, оскільки раніше його не мали можливості чути, не зважаючи на те, що про свою творчість вони заявили ще у 2009-му році. За цих п’ять років, повірте, напрацьовано вже досить багато, що видно і по написаному матеріалу, і візуально. На сцені вони постають в таких розкішних готичних образах, що лише додає яскравості та атмосфери, а якщо поєднати їх сценічне перевтілення з якісним виконанням музики – вражає, як кажуть, наповал! Із слів одного відвідувача було почуто: “Я не очікував, що буде так класно!”.

Поки Ви читатимете, можете заодно і прослухати композиції :)

Музиканти були напоготові ринутися у свою не маленьку поїздку на чудному чорному мікроавтобусі з логотипами Mortalium. Ой, в середина там така розкіш, що можна і жити! Але то жарти, не живіть в мікроавтобусах, навіть якщо там є диван і телевізор ;) З пустими руками не їхали, а везли в кожне місто нову партію футболок та диски другого альбому для продажу. А ще одним головним атрибутом послугував український прапор, який маячів на кожній сцені під час їхнього виступу!

Першою на черзі для потужного відриву була Вінниця, concert-hall “Chaikovsky”. В цьому місті завжди публіка окрім того, що яскраво відривається на концерті, а і яскраво очікує на музикантів: ряд фотографій куплених білетів, маса слів про очікування, все більш ніж серйозно ;) Ми слідкували за подібними емоціями впродовж усього туру “On Both Sides of the Grave Tour” і насправді раді побаченому!

 f54xCJI4JB4

В сапорті виступили два колективи: The Moon Belongs To Everyone – вінницький колектив з приємною та вражаючою альтернативою та пост-роком, котрому випала честь бути першими на цій сцені. Другим колективом був X.Kernel – київський death metal бенд, котрий дуже чудово та професійно викладався на сцені! Усі три гурти слухачі зацінили і запрошували на біс. Час від часу шалений настрой публіки спадав, але активні заклики музикантів і драйв повертали всіх до залу! На виступі Mortalium розпочався стейдждайвінг, зі сцен зстрибували як хлопці, так і дівчата, ловили усіх, ніхто не розбився ;)

 X.Kernel Vinnica

Хто як не слухачі вам краще розкажуть про враження від гуртів? От і добра стара традиція “Крок у ROCK” стала у пригоді, трішки потурбували ми людей зі своїми питаннями. Mortalium – це для мене новий гурт, почула я його вперше на концерті в Вінниці, запросила мене на нього моя подруга, не жалію, що пішла. Було дуже драйвово. Другий гурт X.Kernel добре розігрів публіку. І потім з’явились на сцені Mortalium, вони були дуже привітними, спілкувалися з слухачами, це було дуже приємно. Пройшло декілька хвилин і вони почали заряджати нас неймовірно дарковою музикою. Дуже хочу побачити їх знову в Вінниці”, – розповіла Інна Дорошкевич. На концерті були присутні пару людей, котрі насправді слухають дещо інші стилі музики, але це не завадило їм відволіктися від звичних для них жанрів і отримати задоволення від готичного думу. “Насправді я слухаю лише панк, але цей гурт дуже достойно виступив, мені сподобалося!”, – і таку думку ми також отримали! Приємні емоції та згадки залишилися певно у всіх, невдоволених критиків нам так і не вдалося відшукати.

 Mortalium Vinnica

Наступним містом, в котрому очікували на порцію музики від колективу, був Житомир. Клуб “God’s Garage club”, його холодне приміщення прийнялися розігрівати місцеві учасники Divine Clarity (Funeral Doom/Black Metal) та Hammerblow (Heavy/Thrash Metal), до речі, ці гурти ціняться у рідному місті, так як були позитивні відгуки щодо їх причетності до концерту. Mortalium виконували програму, котра була однакова для всіх міст – там і композиції з минулих двох альбомів, і свіжий матеріал. Яскравими піснями з нових напрацювань були “Eleonor Rigby”, що є кавером на чудову пісню Beatles, “Chasing the Truth”, “I Hate You All” – з цією композицію під час виступу слідує і така собі фішечка, котру започаткували вони ще до турових концертів, потрібно разом кричати слова “I hate you all”, котрі повторюються в приспівах. Можна якраз виплеснути негативні емоції, що накопилися десь всередині, а потім зі спокійною душею бути, і, головне, в реальному часі не зустрічатися із ситуаціями, коли виникає бажання про це казати іншим людям. Отже, в Житомирі знайшлися поціновувачі творчості харківчан і очікують знову в гостях!

XMm8Xqoap6A

Завершальним етапом в українській частині туру був Тернопіль, клуб “Koza-bar”. Для них вже звичним стало проведення Melodic Metal сейшенів, а отже усі любителі важкого були готові до прослуховування якісного металу. Можливо, для когось несподіванка, але там заборонено слемитися та мошитися. Для когось це біда, але не для нас того вечора. Усі були задоволені яскравим дійством! На сцені були тернопільські Audi Sile (gothic/industrial) та молоді KILLBURN з міста Рівне з достойним альтернативним металом, котрий приваблює своїм звучанням.

6x47pq3v0lQ Audi Sile Ternopil

Третій концерт, не менш яскравий та успішний, чим попередні. Якщо у Вінниці були присутні любителі іншого стилю, а дум для себе лише відкривали, то тут на хедлайнерів приїхали і з інших областей. Львів’янин Juliann Aterval, котрий зазвичай старається слідкувати за готичною сценою, поділився з нами своїм баченням: “Насправді трохи дивакувато вийшло, Audi Sile i потім Mortalium – ніби перший гурт був на розігрів. Насправді, я знайомий з творчістю Audi Sile трохи давніше, і вони такі старожили тої течії.. Тобто варто було поставити дві сцени – щоб вони одночасно виступали.. :) А щодо Motalium, думаю, звукорежисер був місцевий, але не дуже професіональний, недостатньо моніторів – голос дівчини було слабо чути, один раз взагалі, як я побачив, мікрофон щось виключився. Це щодо таких технічних моментів, а сам гурт непоганий, орієнтується на слухача, спілкувався на рідній мові, дівчина така розважлива, клавішник – такий солідний, ніби голова сім’ї, ну басист і барабанщик – скромні професіонали, мовчки робили справу.. Ще гітарист в ошийнику такий харизматичний.. :) Люблю, коли дівчина може чистим голосом співати, при чому коли він непоганий, і час від часу переходити на гроул. Такий ідентифікатор професіоналізму – що й можна сказати про Mortalium.. Є майбутнє :)”.

 Mortalium Ternopil 2

Mortalium Tetnopil1

Наступною пригодою стало не вельми радісне чекання 12-и годин на кордоні. Все ніяк не хотіли відпускати музикантів з України, певно дуже їм сподобалося, що такі яскраві особистості поряд. Але жарти жартами, але, ахах, прикордонники, що ви робите?? Ахах, припиніть!

Ми вже казали і будемо казати, що нас дуже тішить той факт, що наші колективи мають змогу достойно представляти українську андерграундну сцену на території інших країн, в інших клубах, перед людьми іншої культури тощо. Виступи за кордоном по відгукам та враженням музикантів, пройшли вельми успішно! Сподіваємося, що в скорому часі почуємо вже про третє по рахунку турне, адже в майбутньому на нас чекає вихід нового альбому! Слідкуйте за новинами!

EcipT-Jk6Sc

А “Крок у ROCK” бажає вам гарного настрою та чудових концертів!

Офіційна спільнота ВК Mortalium

Автор та фото: Наталі Деметер


concert hall ChaikovskyKoza barMortaliumOn Both Sides of the Grave TourTernopiltourVinnicaZhytomyrбар КозаВінницяЖитомирконцертМорталиумтур

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні