Vivienne Mort: Готика-тур. Спеціальне інтерв’ю для «Крок у ROCK».

1

Цієї осені відбувся реліз платівки, яку ми не могли оминути стороною, – «Готика» від київського інді-гурту «Vivienne Mort». Нині триває всеукраїнський Готика-тур на підтримку альбому.
Більша частина концертів відіграна, попереду – 6 міст України та європейська частина туру.
Ми зв’язались з Даною, лідером гурту, автором текстів та музики, щоб задати кілька питань спеціально для журналу «Крок у ROCK».

Крок у ROCK: — Ким ти хотіла стати в дитинстві?

Дана: — В дитинстві мені деякий час було дуже радісно, і я взагалі не думала кимсь ставати. Скажіть усім, що це найгірше питання, яке можна задати дітям. “А ким ти хочеш стати? Яка ти вже нєвєста!” Відпустіть їх жити, і вони всі уявлятимуть себе на сцені, але зіграють самих себе, а ми повідкриваємо роти.

Крок у ROCK: — Що вперше надихнуло тебе на створення пісні?

Дана: — Я не пам’ятаю. Але тоді для приходу натхнення мені було досить подивитися одну серію Качиних історій.

Крок у ROCK: — Назви декілька гуртів/вокалістів, які вплинули на твій особистий стиль?

Дана: — Eminem, К. Мєладзе, Й. С. Бах

Крок у ROCK: — У якому віці ти зрозуміла, що хочеш стати музикантом (що спонукало зайнятись мистецтвом професійно)?

Дана: — Я була класичною дитиною з ДМШ. Мене туди відвели в 5 років. Було класно співати пісні і грати Баха. Я з ним часто плакала: “Бах, Бах, скажи, як можна було так красиво написати?” А все решта напрягало, бо забирало мій дитячий час. Вокальні конкурси, білі колготи. За рік до закінчення я кинула музикалку, щоб піти на карате. Тому я не можу назвати себе професійним музикантом, в них рідко в приоритеті карате. (Хоча я і закінчила потім музичний інститут).

У 10 років я побачила, що можна самій писати пісні і писала по одній-дві пісні в день. Тексти, переважно, були про те, що схвилювало мене за день. “Вона дивилася, як він влюбився, а на прольоті знайшли шприци…” Якось ці пісні і затягнули мене.

Я хочу життя. Мені більше дається сприймати життя через мистецтво і легше дається висловитися ним же. Коли хочеться написати пісню, я не можу її не написати.

Крок у ROCK: — Улюблене місце/місто, в яке завжди хочеться повертатись після виступів?

Дана: — Поки що мені подобається повертатися на виступи. Зараз ми завжди подорожуємо в гарних умовах, тому після виступів я не тягнуся до домашнього затишку.

Крок у ROCK: — Цікаві моменти та курйози, що запам’ятались з першого виступу на сцені?

Дана: — На першому виступі ми не вміли грати. На якомусь з останніх на сцені за кулісами лежало копчене сало. І те, і інше – наші дуже характерні національні ознаки.

Крок у ROCK: — Учасником якого гурту ти б хотіла стати (виступити один раз в якості вокаліста)?

Дана: — Якщо один раз, то таких гуртів сто! Може, Earth, wind and Fire або Джіпсі Кінгс. Як кажуть, один раз не ZZTop.

Крок у ROCK: — Фестиваль, на який би хотів потрапити гурт «Vivienne Mort»?

Дана: — Я б хотіла на якийсь справжній літній фестиваль, щоб співати і дивитися на море. “Пісні моря” або “MusicadelMar”. Якщо хочете, ви можете порадити нам щось. Ми дуже любимо фестивалі.

Крок у ROCK: — Як стати учасником гурту Vivienne Mort?

Дана: — Якщо хтось вже чує свої партії в нашій музиці — нехай показує. А ще передайте всім, що ми часто шукаємо бас-гітариста.

wuYYrZGj9h4

Крок у ROCK: — Що було першим – Риба чи риб’яча ікра?

Дана: — Ніби як те питання про курку і яйце, але про рибу та ікру? Я одразу тебе розгадала. Мабуть, риба. Чи це було у КВНі? Юніор-група? Думаю, риба.

Крок у ROCK: — Запорука гарного настрою на день?

Дана: — Подумай, що він закінчиться вже сьогодні. Невже твій поганий настрій такий цінний, щоб пропустити цілий день?

Крок у ROCK: — Як тримаєш себе в фізичній формі?

Дана: — Я не взірець користування своєю фізичною формою. Але якщо питання загальне, щодня займаюся йогою, бігаю, ще дещо.

Крок у ROCK: — Чи не хочеться зробити звучання в наступному альбомі важчим?

Дана: — Це ще для чого?

Крок у ROCK: — Що для тебе є найдорожчим на даний момент?

Дана: — Люди.

Крок у ROCK: — Загалом, життя – страждання чи задоволення?

Дана: — Як ти захочеш.

Крок у ROCK: — Які стилі музики тобі подобаються найбільше і чому?

Дана: — Для мене існує два стилі: “подобається” і, як каже один мій друг, “сирувато”. Якщо музика здатна щось змінити в моїй свідомості, я ціную та поважаю її.

Крок у ROCK: — Плани на майбутнє (після закінчення концертного туру).

Дана: — Ми зробимо невелику паузу та почнемо запис наступного альбому. На ньому буде багато пісень, які я люблю. Цей альбом ми запишемо так, щоб нам самим хотілося його слухати.

Крок у ROCK: — Остання книга, яку прочитала/що порадиш прочитати рокерам?

Дана: — Останньою я читала “Сповідь” Блаженного Августина. Цього я не пораджу жодному рокеру та й взагалі. Але рокерам? Хто я така, щоб радити читання рокерам? Можу запропонувати біографію Джима Моррісона, автор Денні Шугерман. Це як погляд на Блаженного Августина зі сторони.

Крок у ROCK: — Що ти можеш побажати українцям, з огляду на ситуацію, яка відбувається зараз?

Дана: — Я бажаю людям жити і діяти в областях, які входять в їх коло впливу. Ситуація по телевізору ніяк не входить в коло впливу українців, більше того, якби не було ЗМІ, кожен би знав тільки свою власну ситуацію (“я жадібний”, “я ніколи не закохувався”, “я брешу людям”). Не давайте політтехнологам копирсатися у ваших головах, це не ті, хто здатні правильно просвітити наш темний простір. Скільки б ми не чіплялися за зовнішні проблеми, що об’єднують нас, глибинне бажання бути справжніми об’єднає нас набагато більше. І будь-ласка, українці, почніть посміхатися одне одному в метро.

Крок у ROCK: — Побажання читачам журналу «

Крок у ROCK».

Дана: — Крок – це добре. Ваші кроки – справа ваших ніг. Ваш погляд – тільки вперед. Увесь світ вболіває за вас, будьте сміливими.

 

Автор: Андрій Микитенко

 

А нам залишається нагадати, що центральною точкою Готика-туру є 6 грудня, концерт в Будинку освіти та культури «Майстер-клас»(м. Київ).
Детальна інформація про концерт тут:
http://vk.com/vivienne_mort_gotyka_kyiv
http://m1.tv/events/show/6129

 


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Side projects Андрія Кузьменка

Привіт всім. Сьогодні ми поговоримо про людину, яка була щирою, справедливою та просто яскравою особистістю. Думаю, не важко здогадатися про кого йтиметься мова далі. Правильно, ...