Багатогранний indie rock – гурт Sleep Keepers. Інтерв’ю з музикантами!

0

У нас в гостях неперевершені молоді представники українського року з Києва – тріо-гурт Sleep Keepers.

Ми неодмінно хочемо сказати, що вони великі трудівники у світі музики, адже працюють над розвитком, полірують свої вміння і ще на шляху до чіткого окреслення свого власного стилю. Їх виступи можуть набути різного формату – акустичний рок в дуеті або запальний інді рок з домішками альтернативи. На вокалі дуже чуттєвий голос дівчини Талани, котра власне і пише пісні для свого гурту англійською мовою.

Про те, які Sleep Keepers з себе, що значить “Keepers Team”, яке відношення до них має Японія і чому вони частково навіть кінорежисери та багато іншого – ось тут у інтерв’ю!

Крок у ROCK: Привіт усім! Дуже приємно мати можливість з вами поспілкуватися! Отже, пару слів про ваш настрій та з чим до нас завітали? Про що ваша музика?

 Талана (вокал): Привіт! А нам дуже приємно, що нас запросили на інтерв’ю) Настрій чудовий, а от  відповідати на питання будемо лише удвох, адже один з учасників приєднався до нас не так давно, а от інший просто не розмовляє українською чи російською :)

Ілля (гітара): Привіт! Про що наші пісні… Музика є найабстрактнішим з мистецтв, тому кожен може тут знайти щось своє. Кожна наша пісня є відображенням наших почуттів, настрою, емоцій або подій, які схвилювали в якийсь конкретний момент. Отже, сподіваємося, що наші слухачі також зможуть знайти в піснях Sleep Keepers  щось знайоме, щось «про себе».

Талана: Я раніше завжди відповідала, що не пишу тексти про реальні події чи свій життєвий досвід. Однак, нещодавно у нас з’явилися декілька пісень, присвячених реальним людям. Наприклад, “КСК”, яка є протестом проти усіх війн на планеті, та “Hugging Lions”, яка розповідає про сильних духом.

Крок у ROCK: Наскільки ми зрозуміли з історії вашого гурту, час від часу точилося питання щодо стилю. Тут тобі і альтернатива, і інді-рок, в добавок ще акустик-рок. В якому форматі зараз здебільшого працюєте і чи відпрацьований стабільний стиль?

Ілля: Питання стилю для нас досі відкрите, тобто якихось чітких критеріїв ми не ставимо. Є, скажімо так, спільне бачення напрямку, в якому ми хотіли б розвиватися. Щодо формату – зараз ми відходимо від акустики і відпрацьовуємо як повноформатні версії старих композицій, так і нові пісні, які як раз виходять більш альтернативними. Тобто ревучі гітарні рифи, громові барабани і все таке.

Талана: Так, ми намагаємося не заганяти себе у якісь там рамки, ми пишемо те, що подобається. Тяжіємо до альтернативи, але акустику не забуваємо, адже цей формат дозволяє дуже тісно спілкуватися із прихильниками та грати у закладах, де гра у повному складі просто неможлива.

Крок у ROCK: Окрім основних музикантів у ваш гурт входить команда, що складається зі звукорежисерів, дизайнерів і т.д., Keepers Team, якщо не помиляємося. Скажіть, скільки б часу потрібно було для виходу на такий досить серйозний рівень розвитку без такої потужної команди? На скільки взагалі важливо сучасному музичному колективу мати при собі таку шалену підтримку?

Ілля: Ми безмежно вдячні усім, хто працює із нами та вже став нашим другом, і насправді їхній внесок важко переоцінити. Адже наша команда “Keepers Team” складається із справжніх професіоналів своєї справи, які часто працюють за кордоном та мають дуже сучасне бачення. Це все допомагає створити більш цілісний образ Sleep Keepers не просто як музикантів, а як особистостей. В наш час, коли музики стало дуже багато – як хорошої, так і не дуже – чимось вразити слухача важко. Але ми намагаємося.

Крок у ROCK: І, звісно, нещодавня новина про нового учасника дещо зацікавила і лише підкріпила цікавість до вас. Для наших читачів одразу відмітимо, що мова іде про драмера під ім’ям Тоші, котрий прибув із серця Японії, Токіо. Як відбулося знайомство та приєднання до колективу? Вслід за цим можна очікувати чогось нового від вас? Адже певне кожен учасник вносить щось своє у розвиток.

Талана: Toshi нам послала доля :) Ми зустрілися всього через місяць після його переїзду до Києва. Навіть наша репетиційна база – поряд із його будинком :) А ще ми всі добре розмовляємо англійською, що доволі важливо, адже Toshi робить лише перші кроки у вивченні нашої мови.

Ілля: Безумовно, кожен із учасників приносить щось своє, і працювати з Тоші, як з представником зовсім іншої культури, дуже цікаво. По-перше, він не тільки професійний барабанщик, а ще й віртуозний піаніст і взагалі цікава творча людина.

Крок у ROCK: Що зазвичай ви любите робити після концерту? Шумно відсвяткувати виступ чи, можливо, спокійно посидіти в затишній атмосфері, або просто відправляєтеся по домам відпочивати від пережитого шквалу емоцій?

Ілля: Одразу можна сказати, що Sleep Keepers спростовує стереотипи про рок-музикантів. Ми не влаштовуємо гучних вечірок та дебошів, до алкоголю байдужі, та й взагалі може здатися, що ми надто вже нудні :) Можливо, це тому, що ми вже подорослішали або ж це просто вплив виховання чи темпераменту. Зазвичай після концерту ми сидимо в затишній кафешці з нашими друзями, ділимося враженнями та просто жартуємо та відпочиваємо.

Sleep Keepers

Крок у ROCK: Праця працею, але інколи варто відпочити. Як це роблять Sleep Keepers? Є у вас традиції, наприклад, святкування дати заснування, днів народжень, звичайнісінькі посиденьки за кавою, смішні безглузді теревені про те про се? Це завжди зближує :)

Талана: Як вже сказав Ілля, ми доволі дорослі і розуміємо, що музика – це також важка праця. Тому ми не намагаємося перетворити групу на свою “сім’ю”. Так, ми завжди підтримуємо один одного, можемо пожартувати, звичайно, поздоровляємо один одного зі святами, але, загалом, підтримуємо досить ділові стосунки. Це насамперед полегшує спілкування і допомагає уникнути непорозуміння чи безглуздих образ. У кожного із нас є доволі насичене життя поза групою.

Крок у ROCK: Повернімося до мови про ваші творчі доробки. Розкажіть, будь ласка, про ідею створення короткого 2-серійного фільму. Що глядачі побачать у ньому і яка головна суть?

Талана:  Це була моя перша робота сценаристом. У всіх наших піснях постійно переплітається тема минулого і майбутнього, мрії і втрати. Люди часто сприймали нашу творчість як банальне протистояння добра і зла або любові і ненависті. Мені ж хотілося розповісти, що все набагато складніше: немає білого і чорного. Є чорно-біле, і коли людина нарешті розуміє це, вона вже не розділяє події свого життя на погані та хороші, на щастя і на ціну, яку за нього потрібно платити. Прийшов час прийняти дуальність людської натури,  у цьому секрет гармонії. Тому ми вирішили зняти короткий 2-серійний фільм тривалістю всього декілька хвилин. Якщо бути уважними, ви знайдете у ньому дуже багато символів та знаків, пов’язаних із нами та нашими піснями. Навіть музика до фільму – це версії наших A Shooting Star та High Voltage. До речі, зйомки були просто крейзі!! Ми відзняли повністю все удвох – я та оператор – всього за 2 години на 5 локаціях! Це здавалося просто нереальним. Після цього у мене було таке відчуття, ніби мене потяг переїхав :)

Крок у ROCK: Часто у вас виникають усілякі ідеї, які на перший погляд є навіть зовсім несподіваними? Чи вважаєте ви себе свого роду експериментаторами у музичному світі?

Ілля:  Як кажуть,  нот всього сім і щось принципово нове придумати вже неможливо. Але ми намагаємося спростувати це. В кожну пісню прагнемо додавати якісь незвичні деталі, нестандартні ходи та ін. Але при цьому важливо не скотитися у крайнощі, коли пісня стає схожою на набір викрутасів. Все ж прагнемо до легкості сприйняття.

Крок у ROCK: Розкажете трішки про свої музичні плани? Нам цікаво все ;)

Ілля:  Музичні плани… Хм, може концерт на Уемблі!;) Будемо писати нові круті пісні, знімати відео, і звичайно ж,  давати побільше концертів.

Талана:  Будуть також деякі дизайнерські сюрпризи, а також, сподіваємося, закордонні :)

Крок у ROCK: Чудово! Ми би дуже хотіли попросити зараз проаналізувати своє життя і сказати, на які його аспекти музика вплинула найбільше? Щось глобально змінила? Можливо, чимось приходилося жертвувати та йти на поступки задля творчості, і це все вимагало перебудувати звичний режим?

Ілля:  Як би не пристрасть до музики, я б напевне і досі жив в своєму рідному маленькому містечку, мав би стабільну роботу, сім’ю і все таке. Але я обрав трохи інший шлях. Жертвувати доводиться перш за все вільним часом, віднімаючи його не тільки в себе, а і в близьких людей, ну і звичайно фінансові жертви теж присутні. Дивлячись зі сторони, багато хто не розуміє, навіщо це все. Але мати улюблену справу, якій віддаєшся на всі сто із задоволенням – це неймовірно.

Талана:  Я ніколи не планувала бути музикантом. Досі жартую, що я взагалі не музикант :) Так склалося випадково. Я завжди була доволі творчою людиною, але поява Sleep Keepers змусила мене повністю змінити свої пріоритети, розвиватися неймовірно швидкими темпами (іноді навіть настільки швидкими, що це спричиняло проблеми зі здоров’ям), я навчилася поважати чужі смаки та йти на компроміси, та багато що змінилося… Наприклад, я впевнена, що більше не хочу, щоб моя кохана людина була творчою :) Я часто жартую, що ідеальний супутник життя для мене – той, кому взагалі ведмідь на вухо наступив, що не вміє грати на муз. інструменті,  малювати чи танцювати)))

Крок у ROCK: Планується турне Україною? Треба ж якось донести жителям міст вашу енергію :)

Ілля:  Плани є, але поки що не настільки конкретні, щоб про них оголосити. Ми завжди раді запрошенням та новим знайомствам!

Крок у ROCK: Побажання читачам «Крок у ROCK». І підбірочка пісень.. або своїх, або тих, що вас надихають :)

Ілля:  Хотів би побажати читачам мати мрії. Бо коли ми мріємо про щось, це змушує нас не зупинятися, йти далі, вдосконалювати себе… Як казав Мартін Лютер Кінг: «I have a dream!» Чого і всім бажаю!:)

Талана:  А коли на шляху з’являються перешкоди, потрібно лише пам’ятати, що найгірше – це зупинитися за крок від мрії. Як казав Черчіль: “Якщо ви проходите крізь пекло.. Просто продовжуйте йти”.

———–

Треклист для прослуховування від Sleep Keepers! Знаходьте пісні та слухайте на здоров’я!

Sleep Keepers feat Mozaiq SkyThis City Needs a Hero

Sleep Keepers – A Winter (With You)

Bring Me The HorizonAnd The Snakes Start To Sing

Breaking Benjamin – Water

Skillet – Rise

Deftones – My Own Summer (Shove It)

Bullet For My Valentine – Hearts Burst Into Fire

Temple Of The Dog – Pushin’ Forward Back

SHORT FILMS:

Фото та відео надані учасниками гурту Sleep Keepers

Над інтерв’ю працювала: Наталі Деметер


bandsindieindie rockmusicrockrock bandsSleep KeepersUkraineUkraine musicukrainian rockакустикаакустичний рокальтернативаальтернативний рокгуртіндіінді рокінтерв'юКиївмузикановини рокрокрок-гуртТаланаУкраїнаукраїнський інді рокукраїнський рок

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Кращі адміни “Крок у ROCK” у 2015 році

Що ж, ми за останні два тижні обговорили досить таки багато “кращого” на українській сцені, та цю статтю я б хотіла присвятити команді Крок у ...