Рейтинг

Друга "Республіка" Кам"янця -Подільського!

 

 Впродовж 21-23 вересня у Кам"янці-Подільському в Старій Фортеці антикомерційним вуличним фестивалем «Республіка 2012» відбувалося закриття фестивального опен-ейр сезону. У його рамках гості фестивалю могли брати участь в різноматітних дійствах – крім концертної програми, цікавинками стали еко-акція по прибиранню міста, обмін телевізорів на квитки, і ін.


Відвідувачі могли придбати і фестивальні сувеніри (футболку, нашивку, сумку) за недорогою ціною.Крім насиченої музичної програми, що передбачала чотири сцени (акустична, денна, нічна і головна), повинні були працювати кіно-, і літературна сцени, які з тих чи інших причин не функціонували… Можна було побачити лише головну і денну. Кам"янець-Подільськ щедро наділив бажаючих можливістю пройтися по багатому на архітектурні пам"ятки місту, подивитись стріт-арт художників зі всього світу (цьогоріч були представники Іспанії, Білорусі та України). Слід зазначити, що вуличні малюнки також є особливістю і «фішкою» фестивалю.Звичайно ж, найбажанішим дійством фестивалю був концерт на головній сцені. Численні переноси гуртів і зміни в програмі (особливо на другий день фестивалю) викликали, щонайменше, невдоволення. Багато гуртів, яких гості фестивалю бажали почути – так і не вийшло на сцену Республіки. А що ж стосується тих гуртів, що все ж відіграли на славу, то варто відзначити такі команди, як: «Табула Раса», «Оторвальд», «Kozak System», «Vivienne Mort», «Farinhate», «Анна», «Аддис Абеба», «The Вйо», «Ot Vinta», «Los Colorados», «Ляпис Трубецкой» і ін.. Загалом музична складова (не враховуючи скасованих виступів) дуже порадувала, особливо з додаванням до цього всього непоганого звуку.Що ж стосується умов, то вони залишають бажати кращого… Два біотуалети і один «якийсь дивний» душ на величезну кількість люду (а було нас за приблизними підрахунками від 3 до 7 тисяч) спричинили:


1) черги

2) «підлиті» стіни фортеці і найближчі території…  

До речі не обійшлося на фестивалі і без крадіжок.

 

Загалом, слід зазначити, фестиваль вдався. Не на всі 100 відсотків, але на відсотків 60 орги справилися. 


Враховуючи, що це лиш друга «Республіка», то все ще попереду і організатори таки візьмуть до уваги попередній досвід. Тож чекаєм наступного року, а поки шукаєм себе на фото, наданих Анною Мельник. Сергій Янішевський

Рейтинг

Всеукраїнський фестиваль «Кристинопіль 320»

      Перший Всеукраїнський мотефестиваль bike rock`n roll fest «Кристинопіль 320» гостинно запрошує всіх бажаючих 6-7 жовтня до міста Червоноград. 

 

В програмі:

 

- святкування дня міста Кристинопіль(Червоноград)

- закриття байкерського сезону

- закриття фестивального сезону 2012

- музична програма за участю провідних рок-гуртів

- конкурси

- багаточисленні майстер класи

 

Саме на протязі цих днів жителі чудового міста на Львівщині святкуватимуть його 320-річчя, а мужні байкери закриватимуть мотосезон цього року. Два великих свята протягом одних вихідних!

 

 

На власні очі можна буде оглянути мужніх приборкувачів залізних коней, побачити душі простих людей, які у повсякденному житті обіймають найрізноманітніші посади. Зруйнуйте власні стереотипи, адже байкером може бути лікар, студент чи інженер, але є одне, що всіх об’єднує — це мотоцикл. Від двоколісних коней радянської доби до нових моделей вартістю декілька десятків тисяч євро! На фестивалі не регламентується, яким повинен бути байк. Об’єм двигуна, кількість коліс, ціна — усі параметри залежать тільки від фантазії та можливостей байкерів.

 

Окрім того гості фестивалю матимуть змогу насолодитись семигодинним рок-концертом за участю провідних гуртів альтернативної сцени Україні, та отримати майстер класи кращих ремісників Червоноградського краю, відвідати безліч конкурсів. І, звичайно, поспілкуватись з володарями найрізноманітніших мотоциклів. 

 

Серед учасників музичної сцени:

Цвіт Життя, Десенс, Iмpеrа, SwampFM, Johny B Gut, Механічний апельсин, та інші.

 

До програми фестивалю входять різноманітні конкурси (метання резини, пиво на швидкість, перегони на повільний рух мотоциклами).

Реєстрація учасників на мотоциклі обходиться у 100 гривень, враховуючи місце в наметовому містечку, годування кулішем.

Для відвідувачів без залізних коней вхід - 50грн

 

       Позитивні емоції та море хорошого настрою чекають на Вас! Завітайте до Червонограду,відчуйте особливу енергетику свята, адже природа її, мабуть, криється у відчутті абсолютної свободи.

 

 

Детальніше:

 

Сторінка Вконтакті

 

П.С. Історична довідка:

За багаточисленними запитаннями - 

Кристинопіль - це стара назва Червонограду

Рейтинг

Фестиваль "Республіка" вже скоро!

21-23вересня 2012

Кам’янець-Подільський


4 фестивальні дні, 3 сцени, близько 50 кращих рок-колективів країни, близько 10 поетів, більше 15 райтерів з України, Білорусії, Польщі та Іспанії.

 

Фестиваль «Республіка» - це фестиваль сучасного вуличного мистецтва у всіх його проявах – музика, малюнок, поезія, танець, відео мистецтво. Після гарного старту та вдалого дебюту «Республіка» знову заполонить мистецтвом місто Кам’янець-Подільський восени 2012 року. На музичній сцені у Старій Фортеці знову гримітимуть пісні від найкращих виконавців України, Росії, Білорусії. Найуспішніші райтери країни та світу залишатимуть сліди своєї творчості на занедбаних стінах будівель нового та старого міста, щоб зробити його приємнішим для поглядів усіх жителів Кам’янця-Подільського та його туристів. Найкраща публіка знову з’їдеться з усіх куточків країни для того, щоб підтримати улюблених музикантів, талановитих райтерів та «Республіку» і гарно відпочити.

 

Ідея фестивалю:

Фестиваль «Республіка» - це антикомерційний мистецький фестиваль.
Використовуючи сучасне мистецтво ми намагаємось детонувати креативність молоді і направляти її в соціальне русло. Всі зароблені фестивелем кошти витрачаються на трансформацію суспільного (загального!) міського простору. Старі потріскані стіни ми перетворюємо в картини, занедбані будівлі - в арт об'єкти. Кожна така картина, кожен створений нами арт об'єкт доступний кожному - це наша територія, територія вільна від комерції.
Ідею фестивалю активно підтримує дружній телеканал культурного опору A-One.

 

Мета фестивалю:

Наше місто – наш дім, а свій дім ми завжди хочемо збагачувати цінними та гарними речима. Саме тому всі зібрані кошти на фестивалі ми плануємо витратити на культурне збагачення міста. А конкретніше – на художній розпис будинків, які не вписуються в архітектурний ансамбль Кам`янця.

 

Про «Республіку – 2011»

У 2011 році фестиваль «Республіка» став дебютним і є чи не єдиним некомерційним фестивалем в Україні. Він позиціонується як антикомерційний музичний арт-фестиваль та спрямований на звернення уваги на культурно-соціальні проблеми  та розвиток невеличких міст та містечок.

Під час фестивалю «Республіка» у 2011 році група художників-райтерів з різних країн світу (Росія, Україна, Білорусія) розписували занедбані будинки чи будівлі в аварійному стані загальною площею500 кв. м. Всі кошти, отримані зі входу, були витрачені на самооплатність акції – оплата дороги художникам, харчування, проживання, оренда обладнання для розпису будинків, фарба.

Таким чином протягом трьох днів фестивалю восени 2011 року паралельно діяло кілька видів мистецтва: література, музика, та стріт-арт, де брали участь багато цікавих особистостей мистецького життя України і не тільки.

 

            Фестиваль «Республіка» був визнаним найкращим мистецьким фестивалем 2011 року за версією сайту http://thisisukraine.org

 

«Республіка – 2012»

 

2012-го року  Фестиваль «Республіка» відбуватиметься протягом 13днів (з 10-го по 23 вересня) у місті Кам’янець-Подільський, Хмельницької області. Місце проведення - стара частина міста, котра є офіційним архітектурним заповідником.

 

Художня частина фестивалю розпочнеться 10.09 та звершиться 23.09. Протягом близько двох тижнів райтери з України, Іспанії, Польщі та Білорусії будуть розмальовувати будинки загальною площею близько 2000кв.м. Всі ескізи, котрі будуть наноситись на фасади, затверджені оргкомітетом фестивалю та Кам’янець-Подільською міською радою.

Райтери 2012:

PrzemyslawBlejzyk (Sainer - EtamCrew)-Польща (вул. Князів Коріотовичів, Жовтневе).

Mateusz Gapski (Bezt – Etam Crew) – Польща (вул. Князів Коріотовичів, Жовтневе).

Felipe Markoleta – Іспанія (Нігінське шосе, 25)

Pablo Gonzales Sozyone – Іспанія (Нігінське шосе, 25)

Dems333- Іспанія (Нігінське шосе 25)

Kislow – Україна (вул. Панівецька 5)

Андрій Бусел Білорусія (вул. Зарванська)

НаталіяСойко Україна (вул.Уральська 2)*

ОленаГуменчук Україна (вул.Уральська 2)

Факел Білорусія (під час фестивалю художній перформенс)

KD – Білорусія (під час фестивалю художній перформенс)

Графіт – Київ (вул.Огієнка 9)

 

* Всі затрати художніх робіт над фасадом будинку дитячої художньої школи (вул. Уральська 2) будуть виконані завдяки меценатській підтримці Володимира Мельниченка.

 

Музична частина фестивалю триватиме протягом трьох днів (21-23.09) на території старої фортеці. Цього року у концерті візьмуть участь як відомі, так і молоді гурти з України, Білорусії та Росії.

Вже відомі учасники та хедлайнери фестивалю «Республіка» 2012:

 

Програма фестивалю. Головна сцена.

 

21.09 п’ятниця
Переможці конкурсу 20.09 15:00 – 15:20
FarInHate 15:25 – 15:50
Фіолет 15:55 – 16:20
Viviennemort 16:25 – 17:00
We Are 17:10 – 17:50
Безодня 18:00 – 18:40
Табула Раса 18:55 – 19:40
O.TORVALD 19:50 – 20:50 
Kozak System 21:00– 22:00
АННА 22:10 – 23:00

 

22.09 субота
Переможці конкурсу 20.09 15:00 – 15:20
Cherry-merry 15:25 – 15:55
Deli Gomlegi 16:00 – 16:30
Dead Boys Girlfriend 16:40 – 17:20

Blackpaperplanes 17:30 – 18:10
Кожаний олень 18:20 – 19:20
@-Трактор 19:30 – 20:10 
Ляпис Трубецкой 20:30 – 22:00
Ад
дис Абеба 22:10 – 23:00 

 

23.09 неділя
Переможці конкурсу 20.09 15:00 – 15:30
MORJ 15:40 – 16:10 
Пан Пупец 16:20 – 17:00
Лос Колорадос 17:10 – 17:50

Pur:Pur 18:00 – 18:40

Оркестр Че 18:50 – 19:30
ОТ Vinta 19:40 – 21:30
The Вйо 21:40 – 22:30 
Drum Ecstasy 22:35 – 23:00

 

Також протягом трьох днів фестивалю Республіка 2012 діятиме денна сцена на Ратушній площі. Стартуватиме вона з 13:00. На денній сцені презентуватимуть свою програму молоді перспективні гурти, відбуватимуться квести та конкурси, а також приємні сюрпризи від організаторів. Програма денної сцени:

 П'ятниця, 21 вересня

12:00 акція – «Поміняй телевізор на квиток»
2:00 еко-акція з прибирання каньйону р.Смотрич. Долучитись можуть всі бажаючі
12:00 – 16:00 Початок концерту на Ратушній площі
Початок лекцій і майстер класів (А 21, Пряма дія, Спільне)
Фотосушка, фрімаркет, буккросінг
16:00 – 18:00 Флеш-моб та концерт від «Дітей-миротворців»
18:00 – 21:00 Концертно-розважальна програма, розіграші, конкурси.

Субота, 22 вересня

12:00 акція – «Поміняй телевізор на квиток»
12:00 еко-акція по прибиранню каньону р.Смотрич. Долучитись можуть всі бажаючі
12:00 – 16:00 Початок лекцій і майстер класів (А 21, Пряма дія, Спільне)
Фотосушка, фрімаркет, буккросінг
Початок концерту на Ратушній площі.
12:30 – 13:00 In Side Another Time (Хмельницький)
13:10 – 13:40 UA (Миколаїв)
13:50-14:30 VERSAL (Донецк)
14:40-15:10 Медовий Полин (Тернопіль)
15:30 театр «Метр» м.Рівне
16:30 – 21:00 Концертно-розважальна програма, розіграші, конкурси.

Неділя, 23 вересня

12:00 еко-акція по прибиранню каньону р.Смотрич. Долучитись можуть всі бажаючі
12:00 – 16:00 Початок лекцій і майстер класів (А 21, Пряма дія, Спільне)
Фотосушка, фрімаркет, буккросінг
Початок концерту на Ратушній площі
13:30- 14:00 Відверт (Хмельницький)
14:10 -14:40 HIS (Луцьк)
14:50-15:30 Flat Scarlet (Хмельницький)
16:00 – 16:30 Кам’янецький-Подільський молодіжний театр
16:30 – 21:00 Концертно-розважальна програма, розіграші, конкурси.

Зелена Сцена знаходитиметься на стіні фортеці.

 

Субота, 22 вересня

Lions  17:00 – 17:30

CRYBABIES 17:40 – 18:10

BRIGITTE BARDO 18:20 – 18:50

Viviennemort  22:00 – 23:00

 

Неділя, 23 вересня

Умбиликус 16:20 – 16:50

Дом грибоедова 17:00 – 17:30

QNG 17:40 – 18:20

VERSAL 22:00 – 23:00

 

Літературна сцена діятиме протягом 21-23 вересня у старій частині міста у Вірменському дворику. Свою поезію представлять молоді літературні таланти.

 

Після завершення концертної програми на головній сцені на новій фортеці просто неба відбуватиметься Art Cinema Night  – трансляція авторського арт-хаус кіно. Проект спрямований на популяризацію молодого покоління кіноаматорів.

Також вночі на території наметового містечка всі бажаючі можуть послухати акустичні «концерти» навколо вогнища.

 

Вже традиційно організатори тішитимуть всіх гостей акціями. Однією з них є збір телевізорів, котрі приносять в період фестивалю на Ратушну площу. Всі ініціатори отримують безкоштовний абонемент на три дні фестивалю. Акція спрямована на зменшення кількості «зомбоящиків» у домівках людей, котрі не тільки забирають вільний час, а й створюють інформаційний вакуум.

 

Еко-акція на фестивалі «Республіка» триватиме протягом трьох днів фестивалю з 10:00 до 14:00 та має на меті прибирання від сміття каньйон річки Смотрич. Кілька команд волонтерів та чолі з гуртами-учасниками еко-акції, а також організатори будуть разом очищувати каньйон річки від побутового пластику та сміття, чим покажуть наглядний приклад жителям Кам’янця-Подільського та молодому поколінню. 

 

Фотосушка -  це акція обміну фотографіями. Суть її в тому, що будь-хто охочий може вивісити на мотузці для білизни свої світлини або ж забрати собі ті, які сподобались найбільше.

 

Фрімаркет – такий собі ринок, де кожен може віддати якусь річ в хорошому стані. Це такий собі обмін милими серцю дрібничками.

 

Буккроссінг – вже давно відомий в Україні безкоштовний обмін книгами.

 

Даний проект є унікальним, оскільки аналогів його не існує ні в Україні, ні у пост-радянському просторі. Поєднання ахітектури, що увійшла в історію старого міста Кам’янець-Подільський, та гіперсучасного мистецтва графіті уже викликало неабияке зацікавлення у засобів масової інформації на всеукраїнському рівні, тим самим зацікавило та збільшило кількість туристів міста. Головне завдання художників - перетворити занедбані будинки у художнє надбання міста Кам’янець-Подільський.

  

Сайт фестивалю http://respublicafest.com

 

Фестиваль у соц. мережах:

http://vkontakte.ru/respublicafest

http://www.facebook.com/respublicafest

http://twitter.com/Respublica_Fest

 

 З повагою,

 

Організатори фестивалю «Республіка» фестивальне агенство «Respublika»

Контактні особи

 

Андрій Зоїн 098- 492-01-22

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Ольга Чайковська 063-47-556-18

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Прес секретар фестивалю

Іванна Мартинів 0671930022

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Рейтинг

"Ласкою" Раманьяни – свіже відео!

     Сьогодні у нас під прицілом свіжак – відеокліп «Ласкою» від київського поп-рок гурту «Раманьяна». Відео з’явилось в мережі зовсім недавно, та враз опинилося під «настільною лампою». Отож, до діла!

 

 

 

      Сьогоденний ранок я зустрів, попиваючи каву, та оглядаючи відео «Ласкою» від Раманьянівців.

      Акустична основа пісні розпізнается одразу. Також, у вуха залітає бодряковий такий гітарний перегруз на приспіві, що не може не радувати слух небайдужого до української музики, слухача. Особливо посмакувало ліриче акордеон-соло під час легкого брейку наприкінці треку. Мотив енергійний, легкий, що, безперечно, є плюсом музичної композиції.

 

      Щодо самого кліпу, можу сказати, що відеоряд не напрягаючий. Бачимо молодь, що відпочиває. Також маємо зможу насолоджуватись краєвидами Києва, милуватись природою, і все це під легку музику. Також, впадає в око момент, коли музиканти стоять у  воді, рубаючи на гітарах. Стихія їм не заважає абсолютно, що не може не навіювати гарний та позитивний настрій)

 

 

 

      Як висновок, можу сказати, що особисто я – "за" таку музику на радіо, або на телебаченні. Тому, бажаєм гурту «Раманьяна» успіхів та творчої наснаги у подальшому музичному розвитку.

 

 

 

Віталій Зелений

 

Рейтинг

«Навиворіт» : Наша музика живе окремо від нас

      На зустріч зі мною прийшли два молодих, симпатичних, усміхнених хлопці - це рівно половина надзвичайно талановитого та перспективного гурту «Навиворіт», які зовсім нещодавно пройшли львівський відбір на фестиваль     «Червона Рута 2013».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отже, хлопці , як саме ви усі разом зібрались? Яка історія вашого створення?

- Дмитро: Все почалось весною 2009, Олесь зустрівся зі мною. Потім, шукаючи ударника, ми натрапили на Юрчика. От з ним було трохи складнувато, бо ,напевно, місяця три не хотів погоджуватись. 

- Юрій: Я просто на той час не вмів грати на барабанах, зовсім, і все літо вагався, чи купити собі ровер, чи тарілки від ударних... ну, як ви зрозуміли, я купив тарілки :))) 

- Дмитро: А потім вже якимось чином знайшли і бас-гітариста. Офіційно наш гурт існує з осені 2009.

 

 

Чи було вам важко згуртуватись, здружитись і взагалі, зігратись?

- Юрій: На той час ми були хлопцями, які майже не вміли грати на своїх інструментах, тому говорити про нашу ранню творчість, як про щось високоякісне, я не можу. Насправді наш гурт складається із зовсім різних людей, але ми доповнюємо один одного і в результаті створюємо музику.

 

- Як  пишуться пісні у «Навиворіт»

- Дмитро: До кожної пісні ми підходимо дуже відповідально. Весь процес відбувається так: ми вирішуємо, що потрібна якась нова пісня, кожен приносить свій певний доробок, ну а потім всі разом з цього всього вибираємо щось дійсно гідне і починаємо над нею працювати.

 

 

Чи задоволені ви , на даний момент, своєю творчістю?

- Юрій: Ну, наприклад, ми записали якусь пісню, послухали, вона нам чимось не сподобалась, минув місяць , ти її знову прослухав, і розумієш, що так чувак, ти зробив дійсно щось класне і якісне, але якщо навпаки – то це просто ніщо.

- Дмитро: Ясна річ, що коли ти слухаєш готовий запис, то розумієш, що от там, там і ще в декількох місцях,  міг зробити щось  по-іншому і це б вийшло краще.

 

 

Не думаєте заспівати англійською мовою?

- Юрій: Все, що ми робимо, ми стараємось робити якнайкраще. На даний час ні в кого з нас немає чистої вимови, без акценту, тому говорити, що ми готові це зробити не будемо, адже це зовсім не так. Найближчим часом точно ні, але у майбутньому все може бути.

 

 

Чи впізнають вас на вулиці?

- Дмитро: За всі три роки існування нашого гутру, нас впізнали лише одного разу,  на площі Ринок,  це було надзвичайно приємно. А ще був випадок, що на одному із фестивалів якийсь хлопчик захотів, щоб ми залишили свій автограф на шматку з-під коробки :)))))) 

 

 

Який транспорт у вас? Чим подорожуєте, добираєтесь на фестивалі, інструменти возите?

- Дмитро: Насправді транспорт в нас кожного разу різний. Це залежить від того, яку машину присилає диспетчер (сміється).

 

 

Розкажіть, будь ласка, кумедний випадок із вашого життя? Я маю на увазі життя гурту.

- Юрій: У нас є правило: ні в якому разі не чіпати гітару Діми, ну і переважно з цим всі кумедні випадки і пов’язнані:)))

 

- Дмитро:  А якщо конкретно, то був один випадок, коли ми записували «Бульбашку». Йде запис клавіш , Олесь там старається, тут до нього підходить Юрчик і починає розпитувати про зарядне від мобільного. Олесь там щось буркнув собі під носа, а Юра знову починає про зарядне, і тут такий, майже кричить: « та не бачив я його!!!!» :)))) Це, можливо, не було б так смішно, якби не йшов запис і всі, що сиділи з протилежної сторони, цього не чули. 

 

 

На яких афішах у майбутньому можна буде побачити вашу назву ?

- Юрій: Взагалі влітку відбувається дуже багато фестивалів, тому, думаю, «Навиворіт» буде брати участь у багатьох відборах :)

 

 

Склад гурту: 

Олесь Целюх – вокал, гітара, клавіші

Дмитро Мацко – соло-гітара, бек-вокал

Андрій Угрин – бас-гітара

Юрій Хомік - ударні

 

 

 

 

Посміялась і поспілкувалась із хлопцями,

Віра Стадник

Еще статьи...

  1. ПРИЙШОВ! ПОБАЧИВ! ЗАПАЛИВ! Гурт "Dash"!
  2. Фестиваль Республіка запрошує!
  3. Ebola «Спрячь от меня...»
  4. Вибуховий дебют рівенських «FarInHate»!