Загадкова “Vivienne Mort” про створення альбому”ROSA”

0

Минають дні, минають ночі, а робота над альбомом «ROSA»  у наших друзів з «Vivienne Mort» підходить до свого завершення. Минулого року гурт відкатав два великих тури, став учасником головних фестивалів України та вперше виступив за кордоном. Колектив уже зайняв свою нішу в культурному просторі нашої країни і формує довгоочікуваний матеріал, з яким охоче поділиться вживу після релізу. Під час запису альбому ми вирішили вхопити момент та задати загадковій Дані (вокал, автор пісень) декілька питань, що можуть розкрити деталі створення та написання музичних творів для «ROSA». Отож, зручно сідаємо та уважно дивимось, що ж нам розказала співачка.

– Розкажи, що надихнуло на роботу над альбомом?
– Не дуже вірю, коли люди розповідають, що надихнулися чимось одним конкретним, це схоже на вигадану для прес-релізу історію. Наприклад, як співак поїхав в буддистський монастир і потім написав десять пісень. Я просто живу собі і надихаюся всім потроху. Альбом називається “ROSA”. Кілька років тому я дізналася про Троянду Миру. Її коріння ─ в небі, а пелюстки ─ на землі, і їх багато. Пелюстки ─ це релігії, до яких ми належимо. Кожен обирає свою. Це схоже на китайські коробки або матрьошки ─ всередині великої знаходиться менша. Ми самі звужуємо свій простір. Найменшій матрьошці взагалі лишається розумова “хрущовка”. Коли такі матрьошки зустрічаються, то не розуміють, що знаходяться в однаковому скрутному становищі і краще б їм обійнятися і розцілувати одна одну, триматися разом і в горі, і в радості. Але вони рідко дивляться в небо і не бачать, що в них спільне коріння і по жилах, по стеблині, тече одна кров.

Не знаю, що вам дадуть ці матрьошки на пелюстках. Скажу так – я з дитинства знала, що люди роблять помилку, коли вважають перехожих на вулиці “чужими людьми”. Але ніколи не думала, що буде можливою війна. Я терпіти не можу “сторін”, і якщо сторони не миряться, краще буду сама. Але ніхто не забороняє мріяти про щось своє. Я мрію про Троянду Миру.

Отож, нічим таким особливим ми не надихалися, проте альбом вийшов змістовним.

– Скільки буде композицій?
– Сім.

hLYxyckRRvA

“Vivienne Mort” під час виступу

– Ваш постійний саундпродюсер KNOB – це єдина людина, яка так чітко та тонко відчуває вашу музику? Що в ньому особливого?
– Сподіваюся, що не єдина (сміється). Мабуть, тебе цікавить, чому ми так довго співпрацюємо саме з ним. За довгий час нашого знайомства сформувався спільний простір. З ним не потрібно шукати спільну мову – вона і так спільна.  Він має широкий світогляд, глибину. Знаєте, коли згадуєш про людину і з задоволенням киваєш головою – “так”. Коли зважуєш, ─ і він важить.

– Ваш гурт часто порівнюють з чимось надзвичайним та неординарним. Як думаєш, на кого схожі учасники твого гурту з казкових героїв?

– Учасники мого гурту не схожі на казкових героїв. Так, колись я заставляла музикантів вдягати костюми зайців і ведмедів, піжами і циліндри. То ви мені ще довго це будете пригадувати? (сміється). Тут всі дорослі люди, які ще казки?

Z-o-6kZylDU

Гурт на фестивалі “Захід”, 2015 р.

– Наприклад, казка про Троянду Миру та мир на землі. В таке можуть повірити лише слухачі Vivienne Mort. Чи важливо для тебе, щоб ідеї, закладені вами в альбом, дійшли до слухача?

– Ці ідеї не наші, вони дуже старі, і є книга з такою назвою. Я не мудрець, я лише шукаю тих, з ким згодна, з ким у мене співпадають погляди і хто формує такі погляди вербально. Будда, Христос, Гурджиєв, Ганді, Соловйов розповідають такі ідеї краще за музичний гурт Vivienne Mort. Але, звичайно, нам було б радісно з кимось зі слухачів хоча б дійти до стадії, на якій ми будемо дискутувати, чи являються такі ідеї цілковитою утопією, чи все ж є сенс почати з себе. Однак, інформації дуже багато, люди можуть не слухати тексти, сприймати все на рівні емоцій. А хтось послухає, бо це ─ новинка. А комусь подобаюся я, і він думає, що вокалістка ─ фея. З ними всіма ми ще зможемо зустрітися на концертах, і там ми зможемо розширити коло довіри.

– Скажи три слова, на що чекати слухачам від нового матеріалу в “ROSA“?
– Ні на що. Буде круто, якщо слухачі просто послухають альбом.

Автор: Андрій Микитенко
Світлини взяті з власного архіву гурту


Vivienne Mort

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Фест Руйнація: «Стереотипи? – Руйнуйте їх!»

Після творчої перерви протяжністю в один рік, 24 травня відбувся одинадцятий фестиваль «Руйнація». Він повинен був відродитись. Бо його забуття виглядало б на приховання скарбу, ...