Відчай…

0

Відчай або розпач – це почуття сильного душевного болю, безвихідності. Часто поняттю “відчай” протиставлять поняття “надія”.Яке воно має відношення до музики? Безпосереднє, оскільки тема відчаю є частою у піснях й про це я і хочу розповісти в цій статі.

1.O.Torvald – Знову сам

Одна з класичних пісень для цієї теми. У пісні ідеться, про розрив стосунків, молодий парубок розпрощався із своєю коханою людиною, яка не цінувала його любові, та їхніх стосунків, однак він “все в собі я не тримаю зла” , що говорить про те, що ця любов була щирою. І апофіозом відчаю є рядки, з яких стає зрозуміло, що юнак не шукає зараз нових стосунків, а намагається розібратися у власному погляді на світ :“Я один, знову сам,Я на одинці сам із собою”.

2.Тартак – Я не знаю

Ще одна пісня про кохання, проте коли головний герой першої пісні відчув його, то герой цієї пісні – ні. Тут розповідається про класичний випадок невзаємного кохання і про відчай головного героя через це. Незважаючи на всі спроби головний юнак одночасно і надіється на змінення рішення й в той же час не вірить в нього: “Сподіваюсь на відлигу – це для мене надважливо, Бо пробити твою кригу неможливо… Неможливо!” Проте при прослуховування пісні закрадуться відчуття, що ліричний герой не зовсім знає, про ставлення до нього дівчини і тому здається занадт швидко.

3. Jumper Heads – Відпусtи

Пісня про стосунки головного героя з дівчиною, проте вони не так має відношення до кохання, до смерті коханої: ” Та яку я кохав, а Господь відібрав! “ Ті хто втратив близьких людей розуміють, як важко в таких моментах і тому зовсім не дивно чути у тексті такі слова: ” Я хочу кричати! Я хочу ридати! Не можу! Не чути! “.

4. Роллік’с- Віри нема

В цій пісні головний герой опиняється в ситуації, в якій впевнений опинялися більшість тих, хто читає цю статтю – людина втрачає віру у себе і у те,що робить і опиняється у відчаю:”Я був би сильним, але віри нема”. Ізюминкою даного треку є використання на його початку і в кінці слів героїні фільму «Реквієм за мрією», що як найкраще передає атмосферу відчаю і боротьби з ним.

5. Skinhate – Пустош

Мабуть найбільш незвична пісня з цього списку.
Незвична тим, що головний герой перебуваючи у відчаю намагається не тільки вирішити цю проблему, але й вирішити її у радикальний спосіб.
Загубившийся в своїх почуттях,
Я нарешті збагнув, що робитиму далі!!! “

Невідомо чи допомогло це героєві чи ні, проте помітно, що відчай цей короткочасний і сильний характер ліричного герою допоможе йому перебороти відчай, що доводить до депресії.

На сам кінець побажати Вас п’ятьох речей:
1.Не розлучайтеся з коханими.
2.Нехай Ваша любов буде взаємною.
3.Щоб Ви не втрачати близьких людей – бережіть їх.
4.Бажаю Вам знайти віру у себе.
5.Боріться з відчаєм. Будьте сильні – все у Ваших руках.

Автор:Роман Мельник і Наталя Конопада

Малюнок: DoZirok


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

На струнах душі

Музика. Вона – панацея якщо не від усіх, то від багатьох моральних і навіть фізичних страждань. Не дарма ж учені прийшли до висновку, що при ...