Breaking News

  • Krobak. The Last Show – як це було

  • АНОНС: KROBAK. The Last Show 29.04 Mezzanine

  • АНОНС: Свято пост-року у місті Київ – Synthesis!

  • Another Lips: «собрались лишь для того, чтобы хоть кого-то поставить на разогрев Черной Речки в Минске»

  • «Enchained By Darkness» – чорна меса в пору кліматичного колапсу!

Header Banner

«Важкі» дев’яності

0

ХХI ст. – велика кількість можливостей для розвитку молодих гуртів. А чи завжди було так? Чи всі творчі люди змогли самореалізуватися раніше, скажімо, в 90 роках минулого століття?

Задумавшись над цим запитанням варто проаналізувати скільки ж часу тривала популярність тогочасних гуртів.

Візьмемо перший на Тернопільщині рок-гурт, який має назву «Анестезія». Заснований у 1989 році. Музичний напрям — треш-метал. Проіснував всього 5 років, та у 1994 році припинив своє існування. Думаєте він один такий? Або ж ви скажете, що і зараз багато гуртів розпадаються не досягнувши апогею своєї популярності. Але ж чи причини розпадів є однаковими? Думаю, що ні, адже зараз розпадаються через неможливість створення чогось нового, ну як неможливість, недостатня кількість знань, потрібних для продовження руху в цьому напрямі. А тоді, що? Люди боялись робити щось нове, йти проти системи. А також для більшості колективів, що були активні у 1990-х роках, музика була хоббі, на яке доводилось виділяти час окрім сім’ї та основної роботи. І вона потребувала великої кількості коштів, адже запис в хорошій студії коштував 10 $ за годину.

Так ось, давайте далі знайомитися з гуртами, які існували, а можливо й досі існують в Україні. Так ось, одним з яскравих прикладів є гурт «Бронзові гаражі», який грав у таких жанрах, як альтернативний рок, панк-рок,грандж, існував він з 1994 по 2003 рік.

Думаю, більшість з вас чули на такі гурти, як «Брати Гадюкіни», «Брем Стокер», «Вій», «Воплі Водоплясова», «Гайдамаки», «Димна Суміш», «Кому вниз», «Моторролла», «Ot Vinta», «Плач Єєремії», «Табула Раса». Відкрию вам страшну таємницю – ці гурти почали своє існування саме в 90-их. Вони дійсно зробили свої мрії реальністю, та більшість з цих гуртів й досі є досить популярними.

Багато з вас не підозрюють, що вони чули гурт з назвою «Фактично Самі», який створений у 1992 році у славному місті Івано- Франківську. А відомий він вам із новою його назвою – «Qarpa» Лідер гурту — Ірена Карпа.

Саме для мене відкриттям став гурт «Мертвий Півень» – грає з 1989 року. Восени 2011 р. в ЗМІ з’явилася інформація про можливий розпад. Це гурт, який за роки своєї діяльності випустив 13 альбомів. Слова з їхньої пісні «Гуцулка Ксеня» просто не можуть не запасти в душу.

Отож, варто слухати не лише те, що зараз крутять по радіо, ви й самі знаєте, що там начастіше, а й іноді вникати в історію рідного, українського року, там можна знайти багато годноти. Всім добра)

Автор: Іванка Панасюк | “КРОК У РОК”


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

ЕФЕКТ МЕТЕЛИКА. Еst. 2004

ЕФЕКТ МЕТЕЛИКА – українська рок-група заснована в 2004 році в Черкасах під назвою «Эффект бабочки», що було змінено через збільшення кількості україномовних пісень у творчості. ...