Сусіди фестивалю “Соседний мир”

0

У місті Судак – на південному березі Криму – 26-28 липня пройшов шостий Мiжнародний фест «Соседний мир» – фестиваль музики й актуального мистецтва.  І тривав він три дні і три ночі, і побували там 17 тисяч «сусідів»,  і виступили бiльш нiж 40 гуртів з України, Росії та Білорусі.

Рiзноманiтнi небайдужі до культури видання  ряснiють вiдгуками: вiд найпозитивнiших похвал до обурених критикувань з приводу поганоï органiзацiï, несприятливих погодних умов і купи всього, що псувало настрій скептикам.

Але давайте подивимось на «Соседний мир» крізь призму  сучасноï украïнськоï культури.… Цей фестиваль – не мiсце для шанувальникiв важкоï музики, складно взагалi назвати його саме рок-фестивалем, тому що стильове рiзнобарв’я виконавцiв щороку поширюється; все рiдше можна почути з головноï сцени панк або альтернативу. Проте неможливо не погодитись, що «СМ» – це музична Подiя з великоï лiтери.

 

Соседний мир

 

Фест порадував тим, що дав можливість виступити на головній сцені молодим українським виконавцям. Три   гурти – «Ласковые усы», «Бе Бе Бэнд», «СТО “Кривоструй”» – стали переможцями проведених заздалегiдь вiдбiркових турiв, отримавши нагоду й честь виступити на великiй сценi «Жара». На молодi й недосвiдченi плечi музикантiв, якi грають в числi перших, завжди лягає важке завдання – невiдомими бiльшостi пiснями зацiкавити публiку, «розпалити» натовп. В наших команд це вийшло на ура.

 

Соседний мир

 

Пiсля виступу молодих бендiв настає час сетiв запеклих музикантiв. Украïнськi гурти цьогорiч вкотре представили вiтчизняну музику якiсною, затребуваною, конкурентоздатною.  Програма другого дня «СМ-2013» майже повнiстю складалася з виконавцiв-землякiв: «Антитiла», «SunSay», «Сергей Бабкин», «Бумбокс»  i легендарнi «Воплi Вiдоплясова». На третiй день украïнську сцену представляв кумiр молодi Юрiй Каплан зi своïм гуртом «Валентин Стрыкало».

 

Соседний мир

 

Жива музика,  дружня атмосфера і щасливий натовп – це все атрибути майже кожного фестивалю, але в «Соседнего Мира» є особливiсть: вже 6 рокiв поспiль три братськi схiднослов’янськi  народи стирають кордони мiж краïнами, змушуючи забути про полiтику, фiнансовi негаразди, старi конфлiкти. Тисячi людей не згадують про громадянство i стають просто «сусiдами», готовими будь-якоï митi подiлитися з тими, хто поряд, емоцiями, драйвом, ковтком чаю або пива, теплою ковдрою. Кавказцi й сибiряки вiдриваються пiд пiснi Cкрипки, справжнi вуйки кайфують на виступах московських команд, i вci разом iз жалем прощаються до наступного року під час палкоï «Бiлоруськоï ночi». I все це вiбдувається  в Криму. Бо Крим – це місце, яке належить всьому СНД.

 

Соседний мир

 

У наш складний час змiн i «покращень» варто пам’ятати, що де б ти не жив, якою б мовою не розмовляв, яку б посаду не займав, найголовнiше – залишатися людиною i пам’ятати, що й за десятки, сотнi й навiть тисячi кiлометрiв живуть такi cамi люди, теплі і дружні.

Власне за збереження братерських  вiдносин вже варто подякувати оргам «Соседнего мира». Хай живе любов i музика, любов до музики! Хай вона принаймнi раз на рiк об’єднує серця на Чорному морi! До зустрiчi  у 2014 роцi! Це подiя, на яку неодмiнно треба завітати!

Автор: Xu Simon


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

ProjectRock завітають до України.

Що: надкрутий проект, про який ти навіть не мріяв! Тільки-но уяви: рок-зірки світового рівня, що рвуть зали з перших акордів, зібралися разом в гурт ProjectRock ...