Фестиваль «Захід». 30 000 однодумців або «Life is good»

0

«Краща традиція фестивального літа» – саме під таким гаслом пройшов фест «Захід 2013». Нескінченна кількість різноманітних гуртів і людей, сонечко, наметове містечко. Кожен приїхав відірватися під улюблений гурт, познайомитись з новими людьми та віддати себе відпочинку у дружній атмосфері…

Глава 1. Музика.

Сцен було три: «Арт-сцена», «Мала сцена» й «Головна сцена». Арт-сцена являла собою будівлю з актовим залом, вистави на ній шли, лише коли на малій сцені було тихо, бо вони були одна біля одної. Мала сцена була й дійсно мала, бо не завжди мала змогу дати усім слухачам побачити улюблений бенд, та мала таку саму проблему як й головна: під час стрибків або слему вирій пилу накривав фанів. Головна сцену була дуже великою й мала декілька екранів, величезний стадіон вміщав всіх охочих. Що цікаво, звук на всіх сцена був на високому рівні, а веселі ведучі запалювали народ, як коктейль Молотова. Нажаль, я фізично не встигав бути всюди, тому розповідь піде лише про ті, гурти на яких я був.

 

Фестиваль «Захід»

 

День перший. Ми потрапили до фесту лише біля 18:00, й, не гаючи часу, я побіг на малу сцену, бо саме там вже готувався дати жару гурт «Latur». Молодий гурт з досвідченими музикантами дуже голосно заявив про себе зачепив «струни» багатьох людей. Дуже потужний трек «Ульвер» зірвав бурю похвал, як, до речі, й інші пісні.

Після того я дочекався старого, доброго хардкору від «Скінхейт». Вони також виходили на малій сцені, яка майже не розрахована на той крутий слем, який там було влаштовано. Але не дивлячись на це всі, хто хотів побачити-почути, лишилися задоволені. Отже, потужний й драйвовий гурт порвав публіку вщент.

 

Фестиваль «Захід»

 

Нажаль, більше гуртів у цей день я не побачив, бо був дуже втомлений.

День другий пройшов крутіше за інших. Ходячий позитив – Rocky Leon – зарядив усіх своєю батареєю щастя. Він виконував майже всі свої хітові пісні за допомогою укулєлє , електричної гітари й власного біт боксу. У творчості Рокі відчувається  його вміння радіти простим речам, на відміну від сучасних людей він радіє навіть власному  “Doggie”. А в пісні “Quit My Job”, йдеться про те, що краще звільнитися з роботи й робити щось насправді корисне.

 

Фестиваль «Захід»

 

Після нього на сцену вийшли відомі пороно-ска-панки «Кожаный олень». Їх пошлі пісні знав майже кожен на фестивалі, про ОРЗ й піз*улей, співали усі разом.

 

Фестиваль «Захід»

 

Львівський панк від «Тостеру» зрівниться лише з міццю кави цього славетного міста. Не соромлячись влади, вони висказали все, що про неї думають.

Скрябін. Як не дивно, але це стало улюбленим моментом фестивалю. Кузьмі у цей день виконувалось 45 років. й публіка його привітала як могла. Скрябін це не просто зірка. Коли він розмовляв до нас зі сцени, здавалося, що ти знаєш його вже дуже давно й він твій старий друг. Не було ніякого пафосу, лише круті пісні, феєричні жарти від Кузьми та й нескінченний подяки слухачеві. Після його виступу хочеться рухати гори й творити добро для України. «Я люблю ту землю, яка порадила цей народ» – назавжди лишиться у моєму серці. Слава Україні!

 

Фестиваль «Захід»

 

От вже майже й фінал другого дня. Гурт «Бумбокс», улюбленець багатьох жінок й чоловіків, вийшов на сцену у складі рок-гурту. Усе було виконано на рівні, майже всі хіти … але. Був такий малесенький мінус: чи то за власним бажанням, чи то за чиєюсь задумкою, але всі тексти пісень Андрій співав не так, як на записах. Він або пригальмовував їх, або пришвидшував, й від того неможливо було співати разом з ним.

Останній день. На головну сцену вийшли захисники лісу – гурт «Фліт». Чудові пісні про те, як жити у злагоді з природою, підняли настрій усім слухачам. Шкода, що з гуртом немає їх старого вокаліста, це було помітно. Але гурт виступив на рівні, і це добре.

 

Фестиваль «Захід»

 

Якщо чесно, я відвідував фест лише заради однієї події. Останнього виступу гурту «Анна». Моєю єдиною метою, всі три дні, було «вбити себе» на їх виступі. Нетерпляче я вдягнув футболку на обличчя, щоб не задихнутися від пилу. Й ось вже на сцені Вітя (о, як же ж я жадав цього моменту!). Якщо чесно, я вже й не згадаю, які пісні стовідсотково виконували музиканти, бо я таки добряче наслемився. Але «Ніж», «Карматреш», «Картини», «Срібна змія» були точно. «Анна», ми вдячні вам за 10 років вашого існування й за все те, що ви зробили для нас. Ми чекаємо невиданого альбому й сподіваємось, що ви знов поєднаєте свої зусилля.

Глава 2. Побут.

Фестиваль «Захід»

На відвідувачів чекали безкоштовні та платні наметові містечка, в загальній кількості їх було три. Два біля фестивалю – платний та безкоштовний, чим вони відрізнялися один від одного не зрозуміло, бо й ті, й ті потерпали від однакового дискомфорту (трьохгодинна черга в душ). Й ще одне подалі від фестивалю на території бази «Чарівна долина». На ній було дійсно файно й якось по-домашньому, не було зниклих речей й надвеликих черг, як на перших двох. Але він також мав свої мінуси:

– велика відстань від міста подій долалась ногами за 20 хвилин, попри обіцяні автобуси. Тож, якщо ви щось забули у наметовому, то виступ одного гурту ви точно пропустите.

– Дорога до фесту йде через швидкісну трасу, на якій не було жодних попереджуючих знаків для водіїв. Отже, вірогідність тверезого гостя дійти до фестивалю різко зменшувалась, не кажучи вже про нетверезих.

Але для справжнього фана це не проблема.

 

sФестиваль «Захід»

 

Попри обіцянки «польової кухні на будь-який гаманець», ціни у наметах з їжею дивували навіть гостей з «дорогих» міст. Наприклад, комплексний обід вартував 40 гривень. Тобто, якщо хочеш нормальне, триразове харчування, то готуй 120 гривень, плюс на воду гривень 20, а про інші потреби взагалі мовчу. Тож якщо збираєтесь на наступний рік, готуйте з собою їжу й казанки.

 

Фестиваль «Захід»

 

Дике не для «неженок». Добре тим, хто взяв свої намети, карімати, спальні мішки, бо ночі були насправді холодними. Не пощастило тим, хто понадіявся на орендовані «туристичні набори», бо, не дивлячись на рекламу оренди наметів, адекватної відповіді по вказаних номерах не було й люди мерзли на вулиці. Допомогло лише братерство та єдність людей, яки мали все своє.

От так й пройшов для мене «Захід 2013», купа емоцій, друзів й синців (досі нормально спати не можу). Збираємось на наступний рік, і не забудьте теплі речі. ;)

Автор: Станіслав Потапенко


Захід

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

DAILY METAL FEST: V Years Of Metal

Цього року портал Daily Metal відзначає значиму дату – 5 років існування. На честь п’ятиріччя команда DM приготувала масштабне святкування і особливий фестиваль, який стане ...