Музика з крилами

0

Людина нібито не літає…
А крила має.
А крила має!
(с) Ліна Костенко

Саме такими словами хочеться розпочати цю статтю, адже майже кожен з нас дійсно окрилений з народження. Але буває так, що крила непомітні з перших днів життя. Що ж, в такому випадку є два виходи. Перший – закохатися. Коли кохаєш, то крила розкриваються мимоволі. Другий – закохатися в музику. Улюблена музика завжди окриляє. Яка між ними різниця? А різниця в тому, що музика, на відміну від коханої людини, ніколи не обріже крила, які дала…

Та сьогодні мова піде саме про справжніх власників крил – птахів в музиці, а їх, як виявилося, немало…

Розпочнемо з добре відомого нам всім гурту «Скрябін», який присвятив птахам дві своїх композиції. Перша з них має назву «Птахи». Дуже позитивна та мрійлива композиція, яка тішить слухачів ось уже 12 років. Коли слухаєш її, то в тобі просинається маленький мрійник, який так само, як Кузьма, мріє поринути в небо. Друга – це «Маленька зимна пташка», яка була написана ще в далекому 1993 році. На перший погляд може здатися, що текст не має якогось логічного змісту, але насправді це та пісня, яку слід слухати серцем, можливо, тоді у ваших руках теж з’явиться маленька зимна пташка.
Продовжить цей список наша «Міс Ніжність» Дана Заюшкіна та гурт «Vivienne Mort» з чудовою композицією «Голубка». Пісня про кохання. Про нещасливе кохання голубки, в якій кожна кобіта впізнає маленьку нещасну закохану дівчинку. Дівчинку, якою колись була сама, яка дозволила почуттям керувати здоровим глуздом. Впізнає і вкотре запитає себе: «А воно було того варте?»

Ще однією пір’їнкою в нашій пташиній статті стає пісня «Пташка» вінницького гурту «Martovi Orchestra» з альбому «Рівновага», який побачив світ минулого року. Пронизлива композиція, що вривається прямо в серце та вже ніколи не покидає його, залишається там назавжди, що ще раз вказує на вміння гурту захопити душу слухача та подарувати їй крила.

Зачіпають цю тему й дві львів’янки грузинського походження з арт-рок-гурту «Ґорґішелі» у пісні «Пташка». Це історія про маленьку пташку, яка завжди втікала. Втікала від себе, від світу, від подій, які в ньому відбуваються. Багато людей так само, як вона, все життя кудись втікають, не помічаючи, що життя проходить повз них. А коли розуміють це, то вже занадто пізно. Задумайтесь, а чи не проходить ваше життя повз Вас…

Також поповнити наш список окрилених пісень поспішають мукачівські хлопці з гурту «Without Limits» з чуттєвим треком «Пташка». Композиція дарує своєрідне тепло, надію та бажання почути слова, які звучать з динаміків, у свою адресу. Тому не слід боятися, треба лише довіритися, стати пташкою і полетіти назустріч тому, хто буде «…кохати тебе…».

І завершить список гурт «Океан Ельзи» та сумна композиція «Пташка». Розставання. Що може бути гірше? Але чарівне виконання ніби переконує нас в тому, що це слід просто прийняти, просто відпустити свою пташку і йти далі по життю, бо ж якщо тримати її біля себе силою, щасливим не буде жоден з вас.

Вмикайте улюблені пісні, розправляйте свої крила та полинайте в небо!

Ksen Darkness та команда Крок у ROCK


Про Автора

Comments:

Коментарі вісутні

Рецензія на новинку від засновника AC/DC Дейва Еванса – What About Tomorrow!

Dave Evans – What About Tomorrow (2014) На початку 2012 року Дейв Еванс, засновник і оригінальний вокаліст гурту AC/DC, об’єднав зусилля із композитором/музикантом Девідом Моблі, ...