Час поринути у світ прекрасного

0

Спочатку я планувала розповісти про менш популярні жанри на кшталт Sufi Rock, Surf Rock та Swamp Rock, але потім подумала, що саме час зазирнути в гості до класики, а вже потім відправлятися до інших стилів. Тому сьогоднішня наша розмова буде про два досить такі споріднені жанри – Symphonic Rock та Symphonic Metal. Що ж, давайте подумаємо «А що ми власне знаємо них?»

Symphonic Rock – піджанр прогресивного року. Взагалі батьками цього досить таки «солідного чоловіка», який народився ще в 60-х роках минулого століття в Британії, можна назвати прогресивний рок, арт-рок і класичну музику (така собі шведська сім’я виходить), та на відміну від більшості прогресивних гуртів, виконавці, які працюють в цьому жанрі орієнтуються на академічний підхід до музики.

Symphonic Rock характеризується вмінням поєднати елементи року та класичної музики. Зачасту це проявляється у звертанні до творів світової класики (на кшталт цитування певних фрагментів або використання композицій повністю) або ж використанні традицій класичних композицій і аранжуванні оригінальних творів. Ще однією особливістю є залучання академічних угрупувань, використання класичних інструментів (струнних, дерев’яних духових, перкусії, ксилофону і тому подібних), а без різноманітних клавішних симфо-рок взагалі уявити дуже складно, але тим не менш не слід плутати звичайні класичні записи в рок-обробці із Symphonic Rock-треками.

Порівняно з Symphonic Rock, Symphonic Metal досить таки молодий жанр, який виник у 1990-х і зміг поєднати в собі метал і симфонічну оркестрову музику. Для Symphonic Metal-гуртів характерно використання жіночого академічного вокалу, хору, симфонічних музичних інструментів або ж, якщо такої можливості немає, то вони заміняються з допомогою синтезатора, а також часто для записів та концертів використовується симфонічний оркестр.

Що стосується тематики, то вона не бідніша, ніж в інших жанрів, хоч і не має якогось центального образу. Тут переважають історичні, містичні, міфологічні мотиви, але часто зустрічаються композиції про кохання, особисті переживання, релігію чи природу. Традиційним є запис концептуальних альбомів (альбоми, які об’єднані спільною ідеєю: музичною, композиційною, текстуальною і тому подібне), які стилізуються під епічні поеми чи опери.

Можу лише додати, що є досить такі хороші вітчизняні гурти, які працюють в цих жанрах, на кшталт… хоча ні, це буде черговим завданням: знайти українські Symphonic Rock та Symphonic Metal гурти, отримати задоволення від їхньої творчості і поділитися ним з друзями.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Рок-гурт Widen

В цій статті я Вам розповім трішки про музичний гурт Widen, про його історію і становлення. А ще я вирішив задати три питання учасниками гурту. ...