Фестиваль “Голова-галоша” В Житомирі

0

У суботу 24 вересня небо над Житомиром затягнуло хмарами, холодний вітер гуляв вулицями, час від часу йшов дощ, але ніяка погода не знизила градус атмосфери в Шодуарівському парку: саме тут відбувся перший фестиваль «Голова-галоша».

Сюди з’їхалися митці, поети, музиканти та всі ті, кому закортіло відвідати найбільшу житомирську подію цієї осені. Організатори вирішили зробити акцент на музичній частині в поєднанні з культурно-просвітницькою програмою, тому територія заходу не обмежилася сценою: відвідувачі мали змогу спостерігати за лицарськими боями ВІК «Золота шпора», взяти участь в квестах, літературному зібранні «Поетична площа», виставці фотографій «Фотосушка», відвідати ярмарок, «живу» бібліотеку, спортмайданчик чи просто поїсти та потеревенити з друзями на фудкорті. І це лише частина програми, яку було створено в рамках фесту «Голова-галоша».

Тим не менш, на ярмарку та в деяких мистецьких зонах було не дуже людно – погодні умови далися взнаки під час проведення фестивалю. Також, за словами майстрів, що виставляли свої роботи на ярмарку, фінансові можливості громадян напряму впливають на продажі та відвідування подібних заходів. Але надзвичайно приємною новиною стало те, що «Голова-галоша» не обмежилась Житомиром – тут було багато відвідувачів з області та інших міст: Івано-Франківська, Чернігова, Кривого Рогу.

Музична програма розпочалась о 15:00 і завершилась в 23:00. Першими на сцену вийшов місцевий гурт «Разом Ліпше», що набирає популярність завдяки звучанню укулеле та губної гармошки в поєднані з блюзовими мотивами.

Наступним учасником став квартет «Zerno». Хлопці роблять акцент на перкусії та ударних партіях, а врізноманітнюють композиції віолончель Дмитра Гончарука та вокал Максима Козловця.

Особливо тепло публіка приймала хлопців з «Retro 21», що отримали першу премію на міжнародному фестивалі «Пісенний спас» цього літа. Команда вже має власну аудиторію слухачів, тому не дивно, що на їхньому виступі під накриттям «Ракушки» стало дійсно людно.

Під вечір естафету виступів прийняли джаз-блюзмени «The Heartbeats». Учасники гурту порадували вуха та очі відвідувачів своєю організованістю, зіграністю та харизматичною поведінкою на сцені. Думаю, кожен шанувальник Джо Кокера, а також класичного чи психоделічного року обов’язково має послухати їх вживу.

Кияни «Barahta» запам’яталися своєю електронікою, вокалом Дмитра Мельника та гучними power-акордами. Думаю, після виступу на «Голові-галоші» команду можна буде побачити в Житомирі частіше, а можливо, і на головній сцені якогось open-air наступного року.

Ну а справжній фурор та невгамовні танці розпочалися під хіти місцевого турбо-шансон бенду «Остров добрих надежд». За останні два роки вони встигли захопити серця тисяч житомирян, стати учасниками популярного шоу «X-фактор» та фестивалю «Республіка». До речі, саме в цьому гурті грає головний організатор фестивалю – Вова Котик, а інші учасники входять до складу Центра творчості «Антена», що займається організацією масових заходів.

Найбільшу аудиторію в «Ракушці» зібрали «Epolets». Гурт знаходиться на піку своєї популярності, і виступ показав, що музиканти вже зайняли особливу нішу на українській рок-сцені. Тому й не дивно, що віддача від публіки йшла з перших нот рифів і до останнього виклику на «біс». Відома четвірка має в своєму арсеналі цілу низку хітів, і видертись на вершину слави за такий короткий час існування можна лише професійний гурт, що повністю присвятив себе музиці. Єдине, що можна додати – музикантів вже чекають з новим концертом.

Останніми учасниками фестивалю стали «Гуцул Каліпсо». Гурт з п’ятнадцятирічною історією вперше приїхав до Житомира. Ті, в кого ще були сили, з радістю танцювали під україномовний хіп-хоп. Публіка не змогла відпустити чернівецьких хлопаків без виходу на «біс», а приспіви пісень «Звізда», «Депутат» та «Кукурузнік» співала вся зала.

Завершився захід десятихвилинним фаєр-шоу.

Ось таким видався перший фестиваль «Голова-галоша». З нетерпінням чекаємо наступного! Фотозвіт з фестивалю можна переглянути в альбомі на нашій сторінці Вконтакті.

Автор: Андрій Микитенко


BarahtaEpoletsRetro21The HeartbeatsZernoГолова-галошаГуцул КаліпсоОстров Добрых НадеждРазом Ліпше

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Середньовічна історія від гурту Rock-H

  Що може бути божевільнішим за Середньовіччя? За час, коли вплив церкви був настільки великий, що соціальні межі суспільства окреслювалися прийнятним чи диявольським. Саме в ...