Ендорсер – статус чи покарання?!

0

Престиж професії музиканта в сучасному світі нерозривно пов’язаний із безліччю чинників, які залежать від застосування таких технологій як PR, маркетинг та реклама. Та саме реклама використовує такі терміни як “ендорсмент”, “ендорсінг”, “ендорсер”. Тонкощі цих понять ми розглянемо в цій статті.

 

Останнім часом все частіше зустрічаються новини про те, що якийсь музикант став ендорсером якоїсь марки музичного обладнання. Тобто, якщо вникнути у поняття, “ендорсінг” ─ це процес взаємодії музиканта “ендорсера” та брендової компанії, що заключається у взаєморекламі.

Суть ендорсмента полягає в ексклюзивному представленні бренду. Для отримання статусу ендорсера музикант укладає контракт з представником компанії, яка виробляє музичні інструменти та обладнання. Договір передбачає взаємовигідну співпрацю: музикант використовує інструменти або обладнання даного виробника, а виробник в особі музиканта отримує постійну рекламну підтримку своєї продукції.

Стати ендорсером улюбленого музичного бренда ─ це мрія більшості музикантів. Де-юре стати ендорсером може будь-який музикант, але де-факто існують багато критеріїв, за якими кожна поважна компанія буде проводити відбір. Якщо, звісно, ви не є музикантом світового рівня, бо тоді компанії самі будуть шукати підходи аби залучити вас до списку своїх ендорсерів.

Повернемося до критеріїв відбору відомих брендів, на які варто звернути увагу виконавцям:
• якісний рівень гри та подачі матеріалу;
• наявність в портфоліо випущених синглів, альбомів, якісних концертних відеозаписів;
• музична активність ─ регулярні виступи, гастролі, участь у публічних заходах;
• наявність якісних публікацій про виконавця чи гурт учасником якого він є, в офіційних ЗМІ, Інтернеті, наявність власного інтернет-ресурсу.
І це тільки малий перелік критеріїв.

Хтось може скептично відноситися до ендорсменту та сказати, що відповідаючи всім критеріям, яку вигоду він отримає окрім використання обладнання?

По-перше ─ статус ендорсера дає змогу отримувати добру рекламу вам і вашій групі. По-друге ─ ендорсер отримує спеціальні знижки на інструменти та обладнання, в окремих випадках можливе безкоштовне надання інструментів для заходів. Також важливою є підтримка при організації, проведенні майстер-класів, участь у профільних виставках та презентаціях. Окремо можна виділити фінансування виступів на фестивалях і великих концертах. Вершиною ендорсменту є випуск виробником вашої іменної серії інструментів.

Погодьтеся, це вагомі аргументи аби отримати статус ендорсера. І це стане дійсно гарним й важливим доповненням вашої творчості, а не покаранням у вигляді важкої ноші.

Українські музиканти не відстають від зарубіжних ні за рівнем володіння інструментом, ні за якістю виконуваного матеріалу. І саме їх наполегливість й самовдосконалення зробили їх ендорсерами відомих світових музичних брендів.

Барабанщик гурту “Madheads XL” Володимир Зюмченко є офіційним ендорсером легендарних барабанів ТАМА в Україні. Алекс Фантаєв, певно найяскравіший джазовий барабанщик України, є офіційнім ендорсером барабанів MAPEX.

Не лише наші барабанщики отримують цей поважний статус. Набагато більше українських гітаристів представляють відомі музичні бренди. Так, гітарист українського хардкор гурту “SKINHATE” Євген Липський є ендорсером гітар Mayones. Він вибрав для себе модель Mayones Regius 6 Pro. Відома фірма по виробництву гітар «Fernandes» у списки своїх ендорсерів занесла одразу декілька відмінних гітаристів: Олексія Пасько ─ гітариста гурту “Hell:On” і “Moria”, Антона Павленко ─ гітариста гурту “Balfor” та Ярослава Дятла ─ лідера гурту “Crusher”. Фронтмен гурту “DIMICANDUM” Роман Семенчук став ендорсером гітар B.C.Rich. Роман Барбун – студійний і концертний гітарист, композитор і аранжувальник, відомий по роботі з такими гуртами як Fragile Art, Hell: On, Outvile, Joncofy, зараз є офіційним ендорсером ESP Guitars. В 2009 році Сергій Чегодаєв (псевдонім Чиж), учасник гуртів “Мандри”, “The Вйо”, “Samosaboyzz”, став ендорсером відомої німецької фірми Warwick, всесвітньо відомого виробника бас-гітар.

Та не лише музичні інструменти стають предметом ендорсмента. Не залишаються без уваги і комплектуючі до них. Так, до рядів ендорсерів легендарних струн «Elixir» приєдналися гітаристи флагмана української альтернативної сцени ─ гурту “ТОЛ”─ Сергій Любинський і Євген Петрусенко. Також ці струни використовують гітаристи львівського гурту “АННА” Сергій Нестеренко та Юрій Підцерковний. Бас-гітарист гурту “Бумбокс” Денис Левченко ─ також у цих рядах. Юрій Капінус (Khors, Nokturnal Mortum) став офіційним ендорсером струн DR.

Звісно, ставати ендорсером чи ні ─ вибір кожного. Але якщо вам випала така можливість, то варто все ж нею скористатися, адже плюсів ви отримаєте набагато більше, ніж обов’язків.

Автор: Кір Болтков | Крок у ROCK


BalforDimicandumHell:ON.Madheads XLMoriaNokturnal MortumSamosaboyzzSkinhatethe ВйоАннаБумбоксендорсерендорсінгендорсментМандриТОЛ

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Солодкі вподобання

Як Ви думаєте, щось поєднує наших рокерів з дітьми? Давайте ж з’ясуємо це. Уявіть малечу, яка радіє пряничкам, а ще й якщо це її улюблені… ...