Український блек-метал гурт Kroda

0

Гурт Крода був заснований у березні 2003 року в Дніпропетровську двома музикантами – Eisenslav и Viterzgir, які вже мали досвід гри різноманітних гуртах, проте вирішили об’єднатися і створити Black Metal гурт з елементами фольклору і паган-металу. Назва взята із давньоруської мови і означає «вогонь поховального багаття». В жовтні того ж року вони видають дебютний альбом “Поплач мені, ріко…”

В квітні 2005 році виходить другий альбом під назвою «До Небокраю Життя». Звук цього альбому потужніший і важчий порівняно з першим альбом, а використання палітри народних інструментів додало колориту.

2006 рік в значній мірі характеризується роботою із групою Велимор і записом спільного міні-альбому. У ньому міститься кавер на Burzum (Jesu Dod), який справедливо називають одним з найкращих інтерпретації спадщини легендарних норвежців.

Альбом “Похорон Сонця”, який був випущений у 2007 році, незважаючи на вже традиційне використання народних інструментів несе у собі “унікальну мелодику, яку можна порівняти лише з ревом лютої сніжної бурі”.
В 2008 року Kroda бере участь у фестивалі Black Metal Union, де вібуваєтьяс запис концертного альбому «Live in Lemberg» і запису відео для DVD «П’ять вогняніх Років» присвяченому 5-ти річчю існування гурту.

У лютому 2009 році Крода спільно з Темнозорь відправляється у міні-тур Фінляндією.
Реліз «П’ять вогняніх Років» постійно переноситься, проте восени він виходить, а зимою виходить DVD «Мороки Птахів», робота над яким проводилася у 2009 році.

2010 рік проходить під знаком роботи над новим альбомом, який отримав назву ” Чорнотроп”.

В 2011 року Крода відновлює свою концертну діяльність, яка поширюється не тільки на Україна, а ще й Польщу і Чехію. Цього ж року виходить альбом ” Чорнотроп”,який вже звичайно характеризується потужним звуком і експериментами із використанням народними інструментами. Слухаючи альбом в мене склалося відчуття, що порівняно з попередніми альбомами в цьому народні інструменти відіграли значну більшу роль.

2012 рік продовжує попередній. Група активно виступає в Росії і Білорусі, а влітку відбувається європейський тур (Ragnarok tour 2012 ) з виступами у Литві, Польщі й Чехії.

В 2014 році гурт поповнюють нові учасники. В роботі на різній стадії знаходяться одночасно три нових альбоми. Йде студійна та репетиційна работа над ними та новою концертною програмою

Минулого року ці роботи нарешті демонструються слухачам. В травні виходить альбом GinnungaGap-GinnungaGaldr-GinnungaKaos, а в жовтні альбом «Навій Схрон»

Автор:Роман Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Scorpions снова в Украине!

Легенды рока – SCORPIONS и Национальный симфонический оркестр Украины с программой «The BEST» Одесса – 5 ноября, Дворец Спорта КИЕВ – 7 ноября, Дворец Спорта ...