PROGREDIOR – “Козаки йдуть”

0

До Дня Незалежності України гурт PROGREDIOR зробив подарунок для шанувальників та нашої держави. Миколаївські хлопаки ось уже сім років завойовують серця все більшої й більшої аудиторії.

Цього разу гурт зробив такий собі метал-кавер на українську народну пісню “Гей, на горі, там женці жнуть…” Так саме на ту, яку ви дружно співали з однокласниками у класі четвертому чи п’ятому на уроках музичного мистецтва.

Композиція розпочинається таким собі класичним народним вступом. Та не поспішайте перемикати. Вже через п’ятнадцять секунд наше зовнішнє, середнє і внутрішнє вухо та всі інші частини слухової системи починають радувати такі звичні та рідні звуки гітари і барабанів.

Доволі таки затяжний початковий програш порадує любителів треків, увага в яких зосереджена більше на інструментальну частину. Так побудовано весь кавер. Отож, якщо ви любите насолоджуватися не тільки вокалом, а й звуками інструментів, то ви натрапили на те, що треба.

І ось, орієнтовно на п’ятдесятій секунді в гру вступає чудовий вокал, який задає певну атмосферність всьому треку, хоч в основному вона йде власне від самого тексту пісні, який подолав довгу дорогу до нас крізь віки і зміг зберегти її:

“Гей, на горі

Там женцій жнуть.

Гей, на горі

Там женці жнуть.

А попід горою

Яром долиною

Козаки йдуть

Гей, долиною, гей, широкою

Козаки йдуть.”

Одним словом кажучи, це саме той випадок, коли музика і слова з різних “стихій” гармонійно поєднуються в одне ціле. До того ж це непоганий варіант, щоб знайти спільну мову з батьками, які постійно повторюють: “Ой, що це в тебе там таке грає? Ось послухай, як Матвієнко гарно співає. Ти ж українець!” та довести їм, що українська народна музика може звучати інакше.

Отож, на цій хвилі краще закінчити шукати знайомі літери тут, увімкнути саму композицію, бо ж краще один раз почути (а потім додати в плейлист і заслухати до дірок), ніж десять разів прочитати.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

22.10.13 в московском клубе «ГЛАВCLUB» состоялся концерт групп «P.O.D» . и «Drowning Pool»

Фанаты начали собираться задолго до начала концерта. Самые прозорливые заняли места поближе к сцене. Перед началом концерта, по клубу разгуливала группа «Drowning Pool», чаще был ...