Перше, що потрібно зарубати собі на носі (вусі, члені або іншій частині тіла) - це те, що ламати - не будувати! І якщо для того, щоб розбити насолоду вух Ваших, Вам вистачило одного зусилля для потужного розмаху, то при відновленні девайса доведеться постаратися.
Що нам потрібно:
1) сокирa
2) пила
3) рубанок
4) стамеска
5) лещата
6) дриль
7) молоток
8) болти, гайки, цвяхи, шурупи, саморізи (пам'ятай при цьому, що шуруп, забитий молотком, тримається набагато міцніше, ніж цвях, закручений викруткою!)
9) клей
10) епоксидка
11) лак
12) зварювання (про всяк випадок, а раптом знадобиться!)
13) праска
14) папір
15) наждачний папір
16) деревина (ялина, ясен, клен, палісандр, ебоні, рододендрон і т.д.)
17) тирсa
18) уламки від старої гітари
Перше, що необхідно зробити - це оцінити скоєне за п'ятибальною шкалою. Саме виходячи з цього ми і будемо визначаться з витратами праці і грошей на ремонт нещасної балалайки.
1 бал - лузер! Або удар вийшов вкрай невдалим, або ж Вам в останній момент стало шкода гітару - скол, подряпина, маленька тріщина. Похвалитися нічим, але ремонт багато сил і часу не забере!
2 бали - новачок! Прогрес присутній! Від гітари відламаний шматок або ж у деці порядна тріщина; хитається гриф. Вам залишається шкодувати, що удар або не вийшов, або виявився сильнішим, ніж хотілося б - проколупаться доведеться кілька годин.
3 бали - золота середина! І результат гнівних старань є, і ремонт ще можливий! Розірвані струни, дека і гриф відтепер живуть окремо, купа подряпин і тріщин. Якщо Ви ледачі - беремо все це, складаємо до купи і добиваємо ногами! Якщо ні - день-другий витратити доведеться.
4 бали - майстер! Є всі шанси стати і майстром гітарним, бо ремонт зіставимо із збіркою гітари з нуля + наборка вітражів! Гриф вивернутий «з м'ясом», дека розбита на друзки, кілки, звукознімачі та інша механіка і електроніка розкидані по всій кімнаті, причому частина з них ремонту не підлягає. Гітару простіше і дешевше купити нову, але якщо нема чим зайнятися - вперед і з піснею!
5 балів - МАЕСТРО! Ви вже в дурці, а якщо ж ні - ви суперзірка! Намагатися щось зібрати з цього пилу (о, звукознімач! А, блін, це ж був кілок!) - Безглуздо! Магазини музичних інструментів вже з нетерпінням чекають на Вас і Ваш гаманець !:-)))
Подряпини затираємо наждачкою, відколи заливаємо епоксидкою, розмішаною з тирсою (можна використовувати гітару, розбиту на 5 балів), тріщинку заливаємо клеєм і сушимо праскою через папір. Ремонт - понтовий, займе від сили годину.
Витягуємо болт, яким кріпиться хитаючийся гриф. Отвори розсвердлюємо і вставляємо болт більшого розміру. Тріщину заливаємо клеєм, гітару затискаємо в лещата і залишаємо сохнути на день-другий. Звук, звичайно, не дуже, але хоч щось є!
Склеюємо частини деки так, як описано вище. Якщо не склеюється - беремо лист заліза, вирізаємо і нього пластини і скріплюємо шматки деки. Таким же способом пригвинчувати гриф. Замінюємо струни і кілки. До залізних пластин (так ось навіщо зварювання!) приварюється ланцюг - крім усього іншого у Вас тепер буде стильний ремінь! Їб...мся півдня з налаштуванням і чекаємо грошових надходжень на новий інструмент!
Працюємо 2-3 місяці у Львові на «Трембіті» або в Чернігові на «Бандурі». Без отриманих там знань братися за ремонт ЦЬОГО - що проти вітру сцяти! Використовуємо всю фантазію, всілякі хитрощі і збираємо уламки і осколки в єдине ціле. Після складання допрацьовуємо напилком і відкриваємо майстерню з ремонту та виготовлення музичних інструментів!
Приходимо на місце знищення, змітаємо тирсу та пил у відро для сміття, випиваємо не цокаючись за «царство небесне» і йдемо купувати нову гітару. Після покупки випиваємо за «ну, щоб служила», «ну, щоб звучала», «ну, щоб грала» і т.д. Таким чином знову напиваємося вщент і через 3 дні зарікається пити, бо купувати через день нову гітару замість розбитої - дуже вже накладно!
(стаття стирена із accords.com.ua)
Page 1 of 2