Циганський рок-н-ролл

0

Балкани. Мальовничий та колоритний край. Саме тут батьківщина свободолюбного циганського народу. Окрім цього, цей край дуже музичний. Циганські мелодії та ритми просто змушують танцювати. Звичайно що ці ритми підхопила рок-музика. І тому сьогоднішня тема “Циганський рок-н-ролл”. Поїхали!

Emir Kusturica w The No Smoking Orchestra_Kult_08_04

І почати я хочу зі справжнього циганського року, адже цей гурт родом з Сербії і назва йому ” The No Smoking Orchestra (серб. Забрањено пушење, Zabranjeno Pušenje). Він був заснований 1981-го року у місті Сараєва. Вони грали гаражний рок з додаванням сербського фольклору. Гурт двічі розпадався, але повністю відновив свою діяльність у 1997-му році. Цікавий факт, що ритм-партію на гітарі виконує легендарний режисер Емір Кустуріца, а на барабанах його син Стрібор Кустуріца. Загалом на сцені стоїть чотирнадцять людей. І всі вони творять неймовірну музику яка переконує що справжня країна рок-н-ролу це Сербія.

desktop

Наступні про кого я хочу розказати, це гурт з дивною та довгою назвою “The Urban Voodoo Machine”. На відміну від попередніх, цей гурт не є родом з балканських країн, але ж ми всі знаємо, що цигани дуже люблять подорожувати. Колектив зібрався у Лондоні у 2003-му році і є надзвичайно колоритним. Тут є і драйвова музика, і танці, і циганські наряди, і навіть костюми зомбі. В цьому колективі є все. Таке шоу забезпечують двадцять людей, які одночасно стоять на сцені. Українці, навіть мали змогу за цим спостерігати на фестивалі “Stare Misto 2010” у Львові. Цей фестиваль взагалі любив циганські ритми. Попередній гурт теж там виступав, і наступний теж. Шкода що наразі він не відбувається. Але ми щиро дякуємо за те, що надали можливість побачити “The Urban Voodoo Machine”, один з найколоритніших гуртів, які я знаю. І сподіваюсь, що фестиваль відновлять.

Gogol+Bordello

І на останок я хочу розповісти про найпопулярніших та найвідоміших циганів у музиці. Це звичайно ж легендарні “Gogol Bordello”. Гурт був заснований у 1999р в Нью-Йорку українським емігрантом Євгеном Гудзем. Колектив є по справжньому інтернаціональний. В складі є учасники з Росії, Ізраїлю, Китаю, Ефіопії та Еквадору. Всі вони творять музику за своїм власним рецептом, який назвали “Gypsy Punk”. Тобто вони заснували новий жанр в музиці. Такого більше ніхто не робить . Гурт роблять справжнє шоу на сцені. Вони роблять стейдж – дайвінг на величезному барабані. Грають на відрах. Бігають та стрибають по всій сцені. Колектив співав разом з Мадонною та навіть знявся у її фільмі. Тому цей гурт дійсно заслуговує уваги. І мене гріє, що засновником його є хлопець з України.

Так, балканський край подарував нам новий погляд на музику. Але чи не забагато в них спільного з карпатськими мотивами? Можна казати, що Україна хоч і не повністю, хоч трішечки, але теж причетна до цього музичного вибуху. Тому треба розвивати те, що вже почалось.

 

Автор: Іван Філатов


Gogol BordelloThe No Smoking OrchestraThe Urban Voodoo Machine

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Сергій Кузін & Double Jack запрошують на презентацію кліпу.

19 листопада в столичному клубі MonteRay зійдуться в одну хвилі блюз-року з чистим рок-н-ролом, адже на одній сцені виступатимуть Сергій Кузін і гурт Double Jack. ...