Рок-гурти Івано-Франківська

0

Всім привіт! У цій статті я хотів би розповісти про рок-гурти з мого рідного міста – Івано-Франківська. Деякі з них офіційно припинили свою діяльність (Один, Так Треба, F.R.A.M.E, IVORY STREET), деякі переїхали в інше місто (Qarpa), а деякі (як Avalanche Breakdown) змушенні через не залежні від них обставини на деякий час відмовлятися від улюбленої справи. Проте в Станіславі є ще немало цікавих і різнопланових гуртів, які можуть Вас зацікавити. Слухайте #Франківське . У статті я не намагатимуся познайомити Вас з гуртом, а розповім його історію чи охарактеризую музику. Висновки хай кожний робить сам.

Фліт


Один із найвідоміших франківських гуртів почав свою історію в далекому 2001 році. За цей час Фліти встигли встигли неодноразово змінити свій склад, проте це не завадило їм щораз видавати все кращі альбоми. На рахунку інтелігентних панків вже 4 студійні платівки, а зараз музиканти працюють над п’ятою. 16 березня вийшов перший сингл під назвою “Все навпаки”. Залишається сподіватися, що цей альбом вийде класним і подарує нам такі ж хіти, як “Їжачок” чи ”Моя планета”.

Карна


Якщо я вже почав згадувати про культові Івано-Франківські гурти, то тут не слід забувати й про легендарну Карну. Команда виховала не одне покоління, і вже наступного року святкуватиме 20-річчя з дати заснування. За цей час музиканти встигли як пережити неймовірні успіхи, так і навіть на деякий час навіть припинити свою діяльність. Проте сподіваюся, що це все позаду, і зараз справи йтимуть лише на покращення. Тим паче гурт круто змінив свій стиль і грає тепер “гуцул-метал” – суміш ню-металу й альтернативного року з домішками гуцульського драйву і потужних звуків Карпатських гір.

 

Мольфа


Хоч гурт існує відносно недовго, проте це одна з найпотужніших і найвідоміших команд столиці Прикарпаття. Створена вона була колишнім фронтменом гурту Карна Олексієм Ярошем і музикантами з неіснуючого вже Так Треба. Їхня музика – альтернативний рок плюс таємничість і загадковість текстів, виконаних неймовірним голосом Яроша. Колектив цілком відповідає свої назві: мольфа – це предмет, який використовують у своїй магічній практиці мольфари.

 

Патроничі


Цих молодих хлопців можна назвати найперспективнішим гуртом з міста, що носить ім’я Франка.
За відносно короткий час (6 років) музиканти встигли зібрати власну армію фанатів, яка складається з юнаків і юнок, що готові як відриватися під драйвові ритми, так і насолоджуватися акустичними сетами. Їхня назва щоразу стає відомішою в Україні і, можливо, одного дня вони збиратимуть багато фанів у найбільших концертних залах України і не тільки. Власне, цього їм щиро бажаю.

 

Кораллі


Щоб зрозуміти душу гуцулів, обов’язково раджу послухати цей гурт. Суміш фанку, фолк-року, нестандартних текстів і використання трембіти і дримби робить цей їх впізнаваними і неповторними. “Дикі гуцули” готові підірвати сцену будь-якого фестивалю (чим вони власне й займаються). Якщо б Олекса Довбуш жив у сучасній Україні, він би точно слухав Кораллі: так вони класно передають атмосферу любові до рідної землі та її традицій.

 

Пан Пупец

Особисто я вважаю «пупців» одним із найкращих панк-гуртів не тільки Івано-Франківська, а й усієї України. Теми їх пісень мають властиву для панків різноманітність – вони можуть стосуватися як милих пухнастих кроликів, так і далеко не милих і тим паче не пухнастих персон. Їхні пісні забороняли для ротації на радіо, а кліпи для показу на телебаченні. Для панк-гурту це як знак якості. А ще музиканти люблять творчість Павла Зіброва і присвячують йому пісні. Але це вже інша історія…

 

Fifty/Fifty


А ось ще юний (всього 3 роки від створення) колектив Fifty/Fifty відрізняється своєю якістю та справді хорошим закордонним звучанням. Іноді їх можна легко сплутати з такими відомими гуртами, як Sum 41, blink-182 чи The Offspring. А ще їх пісні часто з’являються в ротації закордонних радіоканалів, а це багато про що говорить.

 

IMPERA


Один із найпотужніших метал-гуртів вміє підкорювати не тільки важкістю та якістю звуку, а й текстами. Новий сингл “Звір ” не розчарував, а навіть посилив це враження. Приємно, що гурт виконує пісні українською мовою і цим самим доводить абсолютну тупість стереотипу, що метал українською не можу бути крутим. Виявляється, ще й як може!

 

MAUT


А цей гурт вміє радувати своїх шанувальників не тільки хорошою музикою, а й чудернацьким костюмами музикантів і незвичайною сценічною поведінкою. У доробку музикантів один студійний альбом, міні-альбом і кілька синглів. Проте на цьому вони явно не збираються зупинятися і, думаю, варто чекати від них нових цікавих музичних робіт і сценічних перфомансів.

 

Інший світ


Тріо із столиці Східних Карпат грає як драйвовий альтернативний рок, так і романтичний поп-рок. За словами музикантів, вони намагаються подати свою музику так, неначе вони прилетіли з іншого світу.

Цвіт Кульбаби


Граючи у звичному для перлини Прикарпаття стилі фолк-рок, музиканти знайшли власне звучання. Починаючи з 2008 року колектив тішить фанів піснями, які швидко стають хітами. Пісню ”Рижа” доводилося не раз чути з динаміків радіо, а ось “Королева” стала для багатьох дівчат гімном й улюбленою піснею (120 тис. переглядів кліпу на цю пісню в YouTube для України – це зовсім не мало) . Це допомагає поширювати рок-музику серед мас, що є потрібним і похвальним явищем.

Перкалаба


Цей реггі-, етно-, ска-проект вміє зацікавлювати і приваблювати нових шанувальників. Концерти відбуваються в атмосфері радості і веселощів. Разом з тим музиканти нерідко спілкуються зі слухачами просто із сцени, що дозволяє руйнувати невидиму стіну між творцем і поціновувачем його музики. І це, на моя думку, є правильним рішенням.

 

РУРА/RURA


Цей гурт тісно пов’язаний з попереднім, оскільки в більшості був сформований з учасників Перкалаби в період, коли гурт не давав концерти. Свою музику вони називають “хеппі-рок”, бо її головне завдання – приносити людям радість і позитив. У дискографії колективу вже є кілька альбомів і схоже, що на цьому вони не збираються зупинятися. І це дуже добре.

 

Грей Дер


Незважаючи на те, що поки світ побачив лише один студійний альбом, музика гурту вже зріла і тому важко повірити, що колектив існує вже близько 4 років. Тексти у них глибокі й прослухавши їх 2-3 рази ти вже несвідомо починаєш їх запам’ятовувати. А ось пісні “Система”, “Все чудово”, ”Паранойя”, як на мене, взагалі ризикують стати хітами. Побачимо.

Сни Дріади


Заснований гурт у 2008 році. З того моменту мінявся як склад команди, так і музичний напрям. Власне, і зараз музиканти експериментують із таким стилями як пост-гранж, ню-метал, альтернативний рок і пост-рок. Нерідко цей колектив з Прикарпаття можна почути з акустичними версіями пісень. Як заявляють самі музиканти: “Хтось називає нас лайном, а хтось слухає перед сном“.

Хвилю тримай

Гурт заснований у далекому 1996 році і виконує поп-рок. Як пожартував фронтмен гурту Лев Лабій: “Виходить, що на концерті ми граємо рок, а в студії — поп”. На рахунку гурту студійний альбом і такий безсмертний ххі як “Хей-хай (Хвилю тримай)”. Відверто кажучи, було важко щось дізнатися про сучасну діяльність гурту. Проте, сподіваюся, дуже скоро ми про них почуємо.

BRANDY ROCK’S


До 2007 року вони носили назву “Листопад”, проте внаслідок того, що після отримання гран-прі на фестивалі “Пісні моря 2007” гурт розколовся, назву довелося змінити, оскільки місця для двох Листопадів в Станіславі не вистачило. У так званій “битві Листопадів” перемогли наші герої. Музика колективу – це суміш глем- і хард-року. Якщо Ви любите такі гурти, як Aerosmith чи Kiss, то Вам вона сподобається.

SoulMarket


Історія цієї команди почалася 2010 року, а вже у 2012 році гурт презентував альбом “Running From Fears”. Слухаючи його, у мене виникли асоціації з Within Temptation. Обидва гурти грають приблизно в одному стилі і вокал в них жіночий. Проте, звичайно, є й відмінності. Наприклад, чудова українська мова і більше наближення до симфонічного металу, ніж до готичного, як це у шведів. Однозначно приємно знайти гурт у своєму місті, який грає музику, яку ти любиш і часто слухаєш.

 

Yoko


Зізнаюся, я ніколи не був великим прихильником інді-року, проте цей гурт мені сподобався. Музиканти “підкупають” відносно легкими, лайтовими мотивами і чудовим голосом вокалістки Йоко Кот. 15 лютого вийшов їх дебютний міні-альбом, який, можна впевнено стверджувати, сподобався як музичним критикам так і звичайним слухачам. Тепер чекаємо продовження “бенкету”.

Be My Chocolate


Музика цього гурту цілком відповідає назві – вона солодка, її хочеться їсти і їсти. Після прослуховування пісні “Sorry” я просто закохався у голос Юлі Хащевської. Споодіюся, команда і зараз існує, і я почую ще не одну їхню композицію.

Indian Summer


Це ще один чудовий інді-гурт з прекрасним голосом вокалістки Тані Гогіль. Складається враження, що дівчата у Франківську не тільки гарні, а й мають чудові голоси. Це вже четвертий підряд гурт, який має такі характеристики. І повірте, ще не останній.

 

Стан Афекту


Люблю гурти, які не бояться експериментувати з музикою. Стан Афекту – один з них. Їхня музика – це суміш панку, хард-року, ню-металу і рок-н-ролу. Досить того, що в їхньому складі є скрипалька. Простіше кажучи, який би ви стиль не брали назвали, музиканти вже його використовували. Це робить їх зовсім не схожими на інші команди. Але, на жаль, як і багато гуртів зі списку, їхня творча діяльність затихла. Це сумно.

Sandy

Це чудовий поп-рок гурт, який тішить насамперед своїми текстами: інколи вони веселі, а інколи змушують серйозно задуматися. Як, наприклад, “Реквієм з неба”

New Beginning


Я не фанат ні їхньої лірики, ні музики, ні голосу вокаліста, але про музичні смаки не судять. Та і хіба має бути діло панкам і хардкорщикам до чиєїсь думки? Ні, звичайно. Тим паче свою аудиторію вони вже знайшли. А це, звичайно, дуже добре.

 

UNTROP


А ось це справжній блек-дум-метал гурт, який легко може зачепити шанувальників цього жанру похмурою атмосферою, насиченою довгими рифами. Крім звичних інструментів музиканти з Прикарпаття використовують клавіші й скрипку. Їхній дебютний альбом вийшов восени минулого року і вже встиг порадувати українських і закордонних поціновувачів важкої музики.

 

Лютояр


Ще один блек-метал гурт з Івано-Франківська. Його історія налічує лише 2 роки. Зізнаюся, я був присутнім на одному з їхніх виступів, і вже тоді мене вразила потужність музики команди і голос вокаліста. Загалом, послухайте самі.

 

St.Hunter


Цей потужний квартет стане відкриттям для шанувальників грув-металу типу Pantera, Anthrax чи Five Finger Death Punch. Звичайно, до цього хлопцям ще далеко, але початок покладений хороший.

 

Огнеколо


Не обходиться Станіслав і без крутих поган-метал гуртів. Одим з таких є гурт Огнеколо. На рахунку команди випуск двох альбомів, а зараз триває робота над третім. Маємо надію, що це відбудеться вже цьогоріч, і з разом з цим музиканти повернуться й до концертної діяльності.

 

BRUD

А ось ця команда представляє незвичайний для України стиль – грайндкор, який утворився в результаті змішування таких жанрів, як дез-метал, індастріал та треш-метал. Тому ні про яку мелодійність тут не може бути й мови. Так само як і про “чистий вокал”. Тільки гроулінг, тільки грайндкор.

 

BINGO


А ці хлопці грають крутий рок-н-рол. І роблять вони це з 2012 року. І роблять успішно. У 2013 році був випущений дебютний live-альбом. Тому якщо Ви любите слухати музику 50-60-х років 20 століття і танцювати бугі-вугі, то цей музичний колектив саме для Вас.

Les Stens


Ця франківська панк-електро-рок команда з’явилася у 2008 році, проте почала набирати популярність лише з 2012 року після виходу дебютного ЕР та відео під назвою “Frankivs’k Goes Electro”. Як вже, мабуть, стало зрозуміло, гурт грає суміш електронної музики і року. При цьому виходить цікавий і неповторний звук, і схожого в Україні я точно не чув.

 

Дім із піску та туману


Це останній на сьогодні гурт, тому ті, хто дочитав до цього місця, можуть з полегшенням видихнути. А колектив цей досить цікавий і грає рок із використанням незвичайних інструментів типу скрипки. Це додає музиці колективу глибини й ніжності

Зрозуміло, що всі гурти, які існували чи існують зараз я не зможу згадати. Тому якщо я про Вас не згадав – вибачайте.

Автор:Роман Мельник


IMPERAMautГрей ДерІнший СвітКарнаКораЛЛіМольфаПатроничіПеркалабаРураСни ДріадиФлітЦвіт Кульбаби Северные земли

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні