Барабанні палички: дитячі, комбіновані, рути та щітки

0

У попередньому огляді ми познайомили вас із основними типами барабанних паличок, їх маркуванням та різновидом головок. Тепер, коли ми знаємо ці характеристики, розгляньмо наступні – дитячі, рути, щітки та комбіновані.

Хочеться розпочати з питання: чи варто витрачати гроші на дорогі палички, якщо ти новачок?

Коли ви тільки починаєте грати на ударних, вам хочеться, щоб було все й одразу, але достатньо мати пристойний набір барабанних паличок для використання на практиці. Більшість брендів на сучасному ринку пропонує широкий вибір бюджетних інструментів, такої пари цілком достатньо для початківця. Експерти зазвичай рекомендують палички 7AS для дітей, та 5А для дорослих. Вони допомагають вдосконалити техніку гри та координацію рухів.

Дитячі ударні палички

Звичайні палички завеликі для маленьких рук, їх незручно тримати, вони часто падають. Відомі компанії пропонують цілі серії дитячих інструментів.

pgCTweQN_iM

Особливістю дитячих паличок є їх довжина. При діаметрі 5А вони мають довжину 13². Вони призначені для дітей віком від 3 до 8 років.

Як правило після отримання початкового досвіду гри на ударній установці, музикант починає розвивати техніку та прийоми, притаманні для його улюблених стилів музики. Тому коротко розглянемо інші типи барабанних паличок, які найкраще підходять для виконання тієї музики, яку ви хочете грати.

Щітки

Здебільшого щітки застосовують у джазі та блюзі, але для року вони також є корисними. Щітки надають барабанам більш витончене, розсипчасте, акустичне звучання, ніж звичайні палички. Щітками важко грати динамічні мотиви, тому вони рідко використовуються у важкій музиці. Але якщо вам потрібно отримати більш м’який звук або ефект sweep, то щітки просто незамінні.

lbs7_IdeAXI

Складаються вони з рукоятки та прикріплених до неї тонких прутиків, що утворюють віяло. Прутики можуть бути металевими або пластиковими, а рукоятки дерев’яними чи алюмінієвими, з гумовим або пластиковим покриттям. Вони бувають висувними, і тоді довжину виступаючого з рукоятки віяла прутиків можна налаштувати: зробити його коротшим і жорсткішим або прибрати зовсім, щоби вберегти від пошкоджень після гри. З протилежного від прутиків кінця така щітка має металевий стрижень, загнутий у петлю у формі кільця чи трикутника. Її можна перевернути і використовувати цю петлю для гри на тарілці, що дає більш зібраний звук, що наближається до звуку палички.

Рути

Рути – пучок тонких деревних прутів, закріплених на рукоятці. Часто на рути надягають додаткову стрічку й гумове кільце, пересуваючи які вздовж рута можна затягувати або, навпаки, розслабляти пучок.

TPmDX5ToFUY

Рути надають барабанам півголосне звучання. Воно вирізняється й певною тембральною своєрідністю: стає більш тьмяним, віддаленим. Рути пружинять під час гри й мають поганий у порівнянні з паличкою відскік, через що гра ними вимагає вправності та техніки. Тому, взявши рути вперше, потрібно це враховувати.

Комбіновані ударні палички

Вони дають можливість швидкої заміни для досягнення необхідного ефекту.

І наостанок хочеться сказати про індивідуальні барабанні палички. Вони можуть бути оздоблені за вашим смаком. Деякі компанії пропонують лазерне гравірування. На замовлення на обрану вами паличку нанесуть слова, зображення або навіть цілі картини.

w3ZJKT2BKzg

Якщо ж вам просто хочеться чогось яскравого, відомі бренди пропонують різні кольорові рішення для неонових паличок.

Не бійтесь експериментувати, пробуйте нове, обирайте те, що підходить саме вам, і ви обов’язково віднайдете свою власну, неповторну манеру гри. Музика – це передусім творчість, а майстерність приходить з часом. Ну а якщо вирішили розпочати грати на ударних, то в першу чергу ознайомтесь із основними типами паличок та оберіть свій інструмент.

Автор: Анна Бабіч


Барбанні паличкиПалички для барабанівУдарна установкаУдарні палички

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні